-
Poslednjih 5 pesama
- Željko Bebek - Mene tjera neki vrag
- Marija Šerifović - U nedelju
- Petar Grašo - Ko nam brani
- U Škripcu - Sidji Do Reke
- Karolina Gočeva - Kad volis
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaći sladoled od nektarina
Ako niste imali priliku da probate sladoled od nektarina pravo je pitanje šta čekate? Isprobajte recept koji ne uključuje veštačke arome i verujte nam na reč da će vas ukus ovog fenomenalnog deserta oduševiti.
Kokos rolat
Ako ste ljubitelj kokosa, obavezno obradujte sebe ovim fenomenalnim desertom. Poslužite ga uz kafu ili hladnu limunadu za još bolji ugođaj.
-
Zdravlje
Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti?
Tamni kolutovi ispod očiju (poznati i kao periorbitalna hiperpigmentacija) mogu se pojaviti iz više razloga - genetike, alergija, umora, dehidratacije i drugih faktora. Mada nisu opasni po zdravlje, mogu uticati na samopouzdanje. Postoje kućni i medicinski tretmani koji mogu pomoći u ublažavanju njihovog izgleda.
Ubrzajte metabolizam i dovedite liniju do savršenstva!
Postoji nekoliko jednostavnih i efikasnih načina da podržite svoj metabolizam, od kojih mnogi uključuju jednostavne promene u vašoj ishrani i načinu života.
-
-
Putovanja
Italija proglašena za „ultimativnu“ destinaciju za solo avanturiste u 2025. godine!
Ako ste planirali solo putovanje u 2025. i tražite destinaciju koja ne nudi samo kulturno obogaćenje već i uzbuđenje i dozu adrenalina, Italija je – prema novom istraživanju – pravo mesto za vas.
Lisabon je zvanično dom najboljeg luksuznog hotela na svetu!
TripAdvisor je objavio dobitnike nagrada Travellers’ Choice, otkrivši listu najboljih hotela na svetu – a titula apsolutnog pobednika pripala je jednom portugalskom dragulju.
-
Preporučujemo
Zaboravite hemikalije: Očistite celu kuću uz pomoć limuna!
Limunska kiselina poseduje izuzetnu moć čišćenja i pokazala se kao jedno od najučinkovitijih prirodnih sredstava za održavanje higijene doma. Zahvaljujući svojim antibakterijskim i dezinfekcionim svojstvima, idealna je za sve koji žele da izbegnu upotrebu agresivnih hemikalija i opredele se za zdravije, ekološki prihvatljivije alternative.
Savet dizajnera: Kombinacije boja koje donose luksuzni izgled prostora
Dizajneri enterijera otkrili su za Homes & Gardens da postoje izvesne kombinacije boja koje da prostoru daju luksuzan izgled.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.22 118.04 CHF 124.69 125.57 126.44 USD 100.98 101.70 102.41
-
Nemanja Radulović: Trudim se da pratim svoju intuiciju
Srpski violinista svetske popularnosti Nemanja Radulović najavio je dva koncerta sa svojim orkestrom Double Sens u Kolarčevoj zadužbini 4. i 5. februara povodom proslave 86 godina Velike dvorane ove kulturne ustanove.
02-02-2018 | 15:45 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Na održanoj konferenciji za novinare govorili su Nemanja Radulović, podršku su mu dali članovi orkestra, a novinarima se najpre obratila Mirjana Lazarević, urednica muzičkog programa "Kolarca" koja je istakla veliku zahvalnost i zadovoljstvo što se Nemanja uvek rado vraća u Kolarac i što je ovo 4. godina zaredom da se upravo njegovim koncertima obeležava značajan datum, Dan Velike dvorane.
Opšte je poznato da se za nastupe ovog virtuoza traži karta više, te da su uvek unapred rasprodati. Isto tako, poznata je i Radulovićeva vezanost za Kolarac:
- Kada pomislim na Beograd, ja pomislim na "Kolarac" i sve ove ljude, moje početke studiranja i sviranje violine s profesorom Dejanom Mihailovićem. Sve me veže za ovu instituciju i zadužbinu. Tu su moji prijatelji i iz Beograda i Evrope - osvrnuo se Nemanja na sastav "Double Sens"-a koji obuhvata muzičare iz Srbije, Francuske, Engleske, Holandije ističući da su oni jedna velika porodica koja putuje po svetu, ali da se uvek rado vraćaju u Beograd.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Nemanja Radulović i "Double Sens" su aprila prošle godine snimili album "Čajkovski" u Kolarcu:
- Akustika je predivna u ovoj sali zbog čega se uvek odlučimo za nju. Postoji intimnost koju ne možete da dobijete u većim salama. Cela ekipa Kolarčeve zadužbine nam uvek izađe u susret i ovde se osećamo kao kod kuće. To je tradicija i mišljenja sam da je bolje da se napravi nekoliko koncerata, nego jedan veliki.
Radulović i "Double Sens" su završili rad na svom novom albumu čiji se izlazak očekuje u oktobru, u aranžmanu Aleksandra Sedlara koji je napravio novu verziju "Šeherezade" Nikolaja Rimskog Korsakova, a koju će premijerno izvesti na koncertima u Kolarcu. Najavljene koncerte obeležiće i proslava rođendana orkestra, pa je repertoar podređen tome, a publika će imati priliku da uživa u nesvakidašnjem izvođenju, gde solista neće biti samo Radulović, već i svi ostali članovi sastava.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)
Na albumu "Jorney east" predstavili ste neke od naših tradicionala, da bi ste se potom okrenuli Bahu, pa Čajkovskom...Kakav je vaš subjektivni osećaj - da li ste tokom svih ovih godina sazreli kao umetnik, u tom smislu, kakve ste ciljeve sebi postavili na novom albumu?- Trudim se da budem što zreliji i da muziku koju tek učim što brže savladam, kao i da probam pratim svoju intuiciju. Sada, kada uzmem partituru odsviram je do kraja, bez obzira što ima grešaka i daleko je od perfekcije. Ali to mi daje ideju i uvid u kom pravcu dalje mogu da istražujem. Novi projekat sa Šeherezadom obuhvataće Hačaturjanov koncert, Saša Sedlar je pisao dve kompozicije i Hačaturjanov trio za klarinet, klavir i violinu, tako da će imati orijentalni prizvuk.
Najavili ste i turneju povodom novog albuma. Poznato je da negujete i poseban stil prezentacije, da li ćete kada je u pitanju promocija "Šeherezade" napraviti nešto kreativno kao za Baha, kada ste publiku sjajnim videom uveli u "čudesan svet muzike"?
- Mislim da će za "Šeherezadu" definitivno biti nešto. Muzika je takva da je jako vizuelna. Još uvek nemam jasnu ideju, ali videćemo.
Poslednjih godina u Beogradu se sve više održavaju koncerti klasične muzike na otvorenom. Da li postoji mogućnost da ponovite nešto slično vašem koncertu iz 2015. u Studentskom parku?
- Mislim da ćemo sigurno ponoviti, možda ne sada, ali u nekoj od narednih godina sigurno.
-
Pročitajte i...
Tony Cetinski u Sava Centru: Veče posvećeno ljubavi i muzici
Jedan od najvoljenijih izvođača sa ovih prostora, Tony Cetinski, dolazi pred beogradsku publiku sa novim koncertnim spektaklom pod nazivom „Samo ljubav“, koji će se održati u petak, 28. novembra 2025. godine u renoviranom Sava Centru, sa početkom u 20 časova.
Dodela Naxi Zvezda 2025: Veče za pamćenje uz najpoznatija imena domaće pop i rok muzike
Tradicionalna dodela prestižnih radijskih nagrada Naxi Zvezda održana je sinoć u Pozorištu na Terazijama, a među nagrađenima su se našle najveće zvezde domaće pop i rok muzike.
Legendarna Josipa Lisac 27. novembra u Sava centru
Proslavljena umetnica, Josipa Lisac održaće veliki beogradski koncert 27. novembra u beogradskom Sava Centru.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: