Slušate: Popodne sa Milošem Lazićem

Pesma: Tony Cetinski - Tebi Sve Dugujem

Popodne sa Milošem Lazićem
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Tony Cetinski - Tebi Sve Dugujem
    2. Josipa Lisac i Dino Dvornik - Rusila sam mostove od sna
    3. Željko Joksimović - Devojka
    4. Animatori - Andjeli nas zovu da im skinemo krila
    5. Doris Dragović - Tek iz navike
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    2. 28. april - 1 - Dodir noći
    3. 28. april - 2 - Dodir noći
    4. 28. april - 3 - Dodir noći
    5. Nađa Dulić - Ponedeljak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Palenta sa semenkama Palenta sa semenkama

    Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.

    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

  • Zdravlje
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu! Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!

    Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.

    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

  • Preporučujemo
    Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini? Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?

    Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.

    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Nele Karajlić u Mojih 50

    Od ponedeljka, 13. novembra gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Nele Karajlić.




    12-11-2023 | 18:28 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Naxi media, Željka Dimić


    Nele Karajlić rođen je 1962. godine u Sarajevu kao Nenad Janković. Završio je sarajevsku Drugu gimnaziju i studirao orijentalistiku na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, a danas važi za uspešnog multimedijalnog umetnika koji radi u muzici, na filmu, televiziji, pozorištu i književnosti.


    Bio je jedan od osnivača pokreta Novog primitivizma, kulturnog pokreta nastalog u Sarajevu tokom 1980-ih godina. Ovaj pokret je pretežno koristio muzički izraz, ali je takođe bio prisutan u radio i TV emisijama. Najpoznatiji projekti nastali iz novog primitivizma su Zabranjeno pušenje, Top lista nadrealista, Elvis J. Kurtović i njegovi meteori, Bombaj štampa, Plavi orkestar, Crvena jabuka. 

    Početak njegove muzičke karijere vezuje se za prvu fazu rada grupe "Zabranjeno pušenje", u kojoj do početka devedesetih, radio kao jedan od osnivača, kompozitor, tekstopisac i njen frontmen . Tokom 1992. godine, s početkom rata u Bosni i Hercegovini, Nenad Janković se preselio u Beograd gde je nastavio karijeru i 1997. godine objavio album "Ja nisam odavle". Ovo je ujedno i poslednji album koji je grupa dr Neleta Karajlića objavila pod imenom "Zabranjeno pušenje".


    Saradnja sa Emirom Kusturicom, dovela je do formiranja grupe "Emir Kusturica and the No Smoking Orchestra", gde je Nele bio kompozitor, tekstopisac i frontmen od 1999. do 2011. godine. On je takođe radio kao glumac, scenarista i kompozitor u kultnoj seriji "Top lista nadrealista", kao i na seriji "Složna braća".

    Kao kompozitor i tekstopisac libreta opere "Time of the Gypsies", režirane od strane Emira Kusturice, Nele je ostvario značajan uspeh u prestižnoj operi Bastilja u Parizu. Osim toga, radio je na serijalu "Nadrealna televizija" emitovanom na TV Prva 2013. godine.


    Nele je autor knjige "Fajront u Sarajevu", objavljene 2014. godine koja je autobiografsko delo, i knjige "FBI - Dosije Tesla" iz 2016., koja je krimi priča u stihu koja je poslužila kao osnova za pozorišni multimedijalni performans izveden u Beogradu, Novom Sadu i Banjaluci.

    Za roman „Solunska 28“, koji je objavio u maju 2018. godine dobio je Nagradu Momo Kapor, koju dodeljuje Zadužbina Momčilo Momo Kapor.


    Prvi samostalni beogradski koncert Nele je održao 25. maja 2019. na Tašmajdanu, oduševivši tada mnogobrojnu publiku. Četiri godine nakon ovog uspešnog koncerta upravo je Nele ove godine otvorio letnju sezona koncerata na Tašmajdanu, spektakularnim muzičkim eksperimentom pod nazivom "Rock El Clasico", a u saradnji sa violinistom Stefanom Milenkovićem. Iz ovakve muzičke saradnje izrodila se autentična umetnička bajka koja predstavlja spajanje različitih muzičkih pravaca na više nivoa, istovremeno rušeći barijere između klasične i rok muzike.


    Nele Karajlić je i stalni član ekipe i zaštitno lice popularnog porodičnog kviza "Ja volim Srbiju", koji je trenutno u osmoj sezoni emitovanja ove godine.

    U emisiji ,,Mojih 50'' legenda jugoslovenskog rokenrola će, pored ostalih, odabrati pesmu grupe koja je bila i ostala njegov ,,stub verovanja u rokenrol''. Čućete, takođe, i koja je pesma najlepša u domaćoj muzici, a koja je najmisterioznija, kao i koja pesma je ,,okrenula njegov život naopačke''.

    Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. Emisiju "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu, najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.

    Pogledajte koje je pesme Nele Karajlić odabrao u emisiji Mojih 50.


    Ukoliko ste propustili emisiju u kojoj je gostovao, možete je poslušati OVDE.

    Galerija
  • Pročitajte i...
    „Ostat ću gospodin“ : Sandi Cenov i nova pesma premijerno na Naxi radiju

    Slušaoci Naxi radija imali su priliku da danas u 12:30 časova premijerno čuju novu pesmu „Ostat ću gospodin“ u izvođenju Sandija Cenova.

    Spisak 50 omiljenih pesama - Nađa Dulić Spisak 50 omiljenih pesama - Nađa Dulić

    Pogledajte koje je pesme Nađa Dulić odabrala u emisiji Mojih 50.

    Nađa Dulić u Mojih 50 Nađa Dulić u Mojih 50

    Od ponedeljka, 28. aprila gošća emisije "Mojih 50" je Nađa Dulić.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: