-
Poslednjih 5 pesama
- Parni Valjak - Otkad Te Ne Vidjam Cesto
- Tap 011 - Okreni broj 95
- Boris Rezak - Pokora
- Generacija 5 - Dolazim Za 5 Minuta
- Hari Mata Hari - Ostavi Suze Za Kraj
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru
Sigurno ste se bar nekad susreli sa neprijatnim mirisima koji dolaze iz frižidera. Čak iako ste prečistili sve i izbacili hranu, moguće je da je frižider zadržao neprijatan miris. Iapk moguće je rešiti se neprijatnih mirisa u frižideru i kanti koristeći prirodne metode koje će vaš dom ispuniti prijatnim mirisom.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.21 118.03 CHF 124.08 124.96 125.83 USD 102.28 103.01 103.73
-
Nebeska tema premijerno na Divljanov rođendan
Danas, 10. aprila na konferenciji za novinare u Jugoslovenskog kinoteci predstavljen je trejler završenog filma o Vladi Divljanu Nebeska tema scenariste i reditelja Mladena Matičevića. Film će premijerno biti prikazan 10. maja, na Divljanov rođendan u Sava Centru.
10-04-2019 | 16:36 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Na konferenciji su govorili Srđan Gojković Gile, muzičar i učesnik u filmu, Zdenko Kolar, muzičar i učesnik, i Mladen Matičević, reditelj i scenarista filma "Nebeska tema".
Vlada Divljan je jedan od najvećih heroja mog života. Na ovom filmu smo se susretali sa dve oprečne stvari: bilo je vrlo teško završiti film i realizovati ga, a s druge strane imao sam privilegiju da radim film o Vladi Divljanu i da radim film sa mojim drugim herojima, koji se pojavljuju u filmu. Veliki posao je iza nas i jako smo ponosni na njega. S nestrpljenjem očekujemo 10. maj, Vladin rođendan, kada će ljudi koji prisustvuju premijeri sa nama obeležiti ovaj dan. - rekao je Mladen Matičević.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)
Milsim da je ovo odličan film, dostojan Vlade Divljana i da će gledoci uživati. Mladen je dosta ambiciozno pristupio ovom filmu, kako bi i trebalo, jer pored toga što se radi o našem drugu, reč je o jednom od najznačajnijih autora na ovim prostorima. - istakao je Srđan Gojković Gile.
“Nebeska tema” je dugometražni dokumentarni film sa elementima igranog filma. U njemu učestvuju najznačajniji autori sa ex-Yu prostora, koji su specijalno za ovu priliku snimili (i u filmu izvode) nove verzije Vladinih pesama. Ovakav autorski pristup i veliki broj atraktivnih učesnika čini ovaj film jedinstvenim projektom kakav još nije viđen na našim prostorima.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Moram priznati da sam film pogledao na silu, pošto ne volim da se prisećam nekih stvari, kao što nikada, na primer, nisam mogao da gledam ni snimke sa koncerata. Ovo mi je jako teško palo, zapravo svako sećanje na Vladu meni teško pada. Ne mogu nikako još uvek da se pomirim sa tim da ga nema. Film je dobar, a Vlada je uspeo da nas sve ujedini. Ne mislim samo na ovo društvo iz Beograda, koji smo zajedno svirali i radili, pre svega, mislim na Maksa, Rundeka... To je jedna sjajna ekipa, samim tim i atmosfera, što će se videti u filmu. U tim trenucima dosta smo se šalili, objašnjavali neke situacije i definitivno film treba da se pogleda, jer narod treba da zna da je Vlada bio jedan nenormalno dobar čovek. - istakao je Zdenko Kolar.
Vaša generacija i one koje su neposredno kasnije došle apsolutno se upoznate sa radom Vlade Divljana i "Idola", a da li isto tako ovaj film može ostati kao zaveštanje mlađim generacijama koje će ga tek otkrivati?
Da. Svakako je trebalo da se zabeleži ovako nešto i da se vidi zbog čega se taj dom kulture, bivši "Braća Stamenković" u kome smo on i ja odlazili da učimo prve akorde, danas zove "Vlada Dvljan". Nije to bez razloga. On je bio neko ko je definitivno imao mentalnu snagu i sposobnost da prenese svoja osećanja, da napravi dobru pesmu, tako dobro, da svi možemo da uživamo u njegovim pesmama i da ih pevušimo.
U filmu učestvuju Dina Divljan, Pavle i Stevan Divljan, Darko Rundek, Momčilo Bajagić Bajaga, Svetozar Cvetković, Zdenko Kolar, Aleksandar Šandorov, Mladen Juričić Max, Srđan Gojković Gile, Dušan Strajnić, Srđan Šaper, Dušan Kojić Koja, Bojana Vunturišević, Dušanka Matić...Karte za premijeru od danas su u prodaji po ceni od 600 din na blagajni Sava Centa, kao i preko servisa Ticket vision-a online, kao i na njihovim prodajnim mestima.
-
Pročitajte i...
Spisak 50 omiljenih pesama - Zdenko Kolar
Pogledajte koje je pesme Zdenko Kolar odabrao u emisiji Mojih 50.
Još jedan koncert posvećen Vladi Divljanu 11. maja u MTS Dvorani
Još jedan koncert posvećen Vladi Divljanu biće održan u mts Dvorani. Tako će događaj pod nazivom "Samo jednu ljubav imam", posvećen jednom od najznačajnih muzičkih autora sa Balkana biti održan dva dana zaredom 10. i 11. maja.
Zdenko Kolar u Mojih 50
Od ponedeljka, 31. marta gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Zdenko Kolar, basista kultne grupe Idoli.
Koncert posvećen Vladi Divljanu 10. maja u mts Dvorani
Jedan od najznačajnih muzičkih autora sa Balkana, Vlada Divljan, napustio nas je pre deset godina. Tim povodom i njemu u čast 10. maja u mts Dvorani biće održan koncert pod nazivom “Samo jednu ljubav imam”.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: