Nadrealni svet Luisa Bunjuela
Španska vlada je kupila kuću Luisa Bunjuela kako bi je pretvorila u muzej koji će biti dostupan publici.
02-06-2015
|12:25
Španska vlada je kupila kuću Luisa Bunjuela kako bi je pretvorila u muzej koji će biti dostupan publici.
Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 12.8.2013. - 10:40:00
(Foto: b92)
Luis Bunjuel, otac nadrealističnog filma, živeo je u jednostavnoj, ograđenoj kući više od 30 godina nakon što se smestio u Meksiku gde je pobegao iz građanskim ratom razorene Španije.
Za čoveka koji je šokirao gledaoce scenama ruke zagađene mravima, sečenja očne jabučice žiletom, Bunjuel je ovde živeo iznenađujuće pitomo i mirno.
Sada je španska vlada, koja je kupila kuću od Bunjuelove porodice, otvorila vrata publici. Plan je da se kuća pretvori u stecište španskih i meksičkih režisera sa radionicama i povremenom izložbom u čast filma na španskom jeziku. Inauguracija se poklopila sa 30. godišnjicom Bunjuelove smrti u glavnom gradu Meksika.