Mila Elegović u Mojih 50
Od ponedeljka, 6. aprila gošća emisije
06-06-2015
|07:56
Od ponedeljka, 6. aprila gošća emisije "Mojih 50" biće pozorišna, filmska i televizijska glumica Mila Elegović.
Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 5.4.2015. - 13:20:00
(Foto: Naxi media)
Diplomirala je glumu na Akademiji dramske umetnosti Sveučilišta u Zagrebu. Usavršavala se na Hochshule fur Musik und darstellende Kunst u Beču na odseku za muziku i na Guilford School of Acting i Royal Academy of Music u Londonu.
Mila je član zagrebačkog kazališta Komedija, a pored predstava u matičnoj kući ostvarila je veliki broj filmskih i serijskih uloga.
Ostvarila je i brojne uloge u radio-dramama Dramskog programa Hrvatskog radija.
Najveću popularnost donela joj je uloga Irene Grobnik u sada već kultnoj TV seriji "Bitange i princeze".
Za svoj rad dobila je i priznanja: Nagrada za najboljeg glumca na Danima satire za ulogu u Dobro došli u plavi pakao 1995. godine, Nagrada hrvatskog glumišta 2004. godine za uloge Audrey u predstavi Mali dućan strave i Roxie Hart u Chicago, Nagrada hrvatskog glumišta 1999. godine za najbolju ulogu u radio drami Pjesma, Nagrada hrvatskog glumišta Najhistrion 2006. godine.
U emisiji "Mojih 50" Mila će, pored ostalih pesama, odabrati i onu koju uvek peva na snimanjima novogodišnjih TV emisija, a pričaće i o tome koliko je naučila o sebi u jednom posebnom periodu. Šarmantna glumica otkiće i koji muzičari su za nju "ljudi svemirci", uz koju pesmu je shvatila da je "zločesta", kao i ko je njena prva ljubav koja još uvek peva najlepše na svetu.
Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova, reprizu emisije možete slušati nedeljom od 15 do 20 časova.
Pogledajte koje pesme je Mila Elegović odabrala u emisiji "Mojih 50".
(Foto galerija : Naxi media)