Marko Janketić u Mojih 50

Od ponedeljka 16. marta gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Marko Janketić.

15-03-2026

|

16:00

|

Autor / Izvor: Naxi media

Marko Janketić rođen je 1983. godine u Beogradu. Potiče iz umetničke porodice – otac mu je bio čuveni glumac Mihailo Janketić, majka glumica Svjetlana Knežević, dok je njegova sestra takođe glumica, Milica Janketić.

Akademiju umetnosti Univerziteta u Novom Sadu upisao je u klasi profesora Borisa Isakovića, a diplomirao je 2007. godine.

Prvi susret sa pozorištem imao je još kao dvanaestogodišnjak, kada je nastupio u predstavi „Bašta sljezove boje“ zajedno sa ocem Mihailom. Tokom karijere igrao je u brojnim pozorištima i institucijama, među kojima su Pozorište mladih u Novom Sadu, Pozorište „Puž“, Narodno pozorište u Beogradu, Pozorište na Terazijama, Zvezdara teatar, Atelje 212, Centar za kulturnu dekontaminaciju i Bitef teatar. Od 2015. godine član je ansambla Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Pored pozorišta, bavi se i sinhronizacijom filmova i serija.

Za svoj rad dobio je više priznanja i nagrada, među kojima su Godišnja nagrada Jugoslovenskog dramskog pozorišta (2017. i 2019), nagrada za mladog glumca na Pozorišnom proleću u Šapcu (2017), nagrada „Ljubiša Samardžić“ za najbolju mušku ulogu u seriji „Ubice mog oca 2“ (2018), kao i nagrada za lepotu govora „Dr Branivoj Đorđević“ za ulogu Vlajka Mujića u predstavi „Vrat od stakla“ (2019).

U serijama i filmovima ostvario je niz zapaženih uloga. Još kao tinejdžer pojavio se u seriji „Tri palme za dve bitange i ribicu“, gde je igrao Nadicinog brata. Publika ga je kasnije gledala u projektima kao što su „Krugovi“, „Bićemo prvaci sveta“, „Toma“, „Bunar“, kao i u popularnim serijama „Ubice mog oca“, „Santa Maria della Salute“, „Crna svadba“, „Močvara“, „Pevačica“, „Južni vetar: Na granici“ i „Nedelja“.

Uskoro ćemo imati priliku da ga gledamo i u trećoj, ujedno i finalnoj sezoni popularne serije „Senke nad Balkanom“.

U emisiji „Mojih 50“ Marko će, pored ostalih, odabrati i nekoliko pesama koje ga podsećaju na detinjstvo, kao i nekoliko na dane studiranja u Novom Sadu. Neke pesme posvetio je najdražim ljudima, a čućete i jednu koju naziva viteškom.

Emisija ,,Mojih 50'' na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. Emisiju "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu, najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.