-
Poslednjih 5 pesama
- Parni Valjak - Moja je pjesma lagana
- Zdravko Čolić - Niceg Nije Bilo Izmedju Nas
- Trio rio - Dodji u 5 do 5
- Djavoli - Dani ljubavi
- Doris Dragović - Tek iz navike
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
-
Zdravlje
Šest blagodeti hladnog tuširanja koje vredi uzeti u obzir!
Ako vam tokom tuširanja nestane tople vode – to možda i nije tako loše. Hladan tuš, čak i u trajanju od samo nekoliko minuta, može delovati kao vrsta terapije hladnoćom koja pomaže oporavku tela, posebno posle fizičke aktivnosti.
Koliko je zapravo zdrava lubenica?
Slatka i sočna, lubenica je savršena letnja poslastica i gotovo da ne postoji osoba koja je ne voli. Međutim da li ste se ikada zapitali koje su sve zdravstvene prednosti lubenice i zbog čega bi možda trebalo češće da je konzumirate u ovom periodu?
-
-
Putovanja
Grčko ostrvo proglašeno najboljim na svetu u 2025. godini prema izboru Travel + Leisure
Manje gužve na plažama, fascinantna arheološka nalazišta i živahna ostrvska atmosfera čine ovo ostrvo jednim od najboljih mesta za odmor — ne samo u Grčkoj, već i u celom svetu.
Ovo su najpovoljnije evropske destinacije za letovanje u 2025. godini
Popularna platforma Which objavila je listu najjeftinijih all-inclusive destinacija za leto 2025. godine. Na ovom prestižnom spisku našlo se deset lokacija koje obećavaju sjajan odmor po povoljnim cenama. Ove destinacije idealne su za one koji žele da uživaju u suncu, luksuzu i opuštanju, bez brige o dodatnim troškovima.
-
Preporučujemo
Kako ukloniti neprijatne mirise iz obuće pomoću sastojaka iz kuće?
Neprijatni mirisi u obući su problem mnogih ljudi, posebno onih koji se bave sportom ili provode duge sate u zatvorenoj obući. Kombinacija znoja i bakterija stvara neprijatan miris, koji može biti uporan i često se teško uklanja.
Skriveni potrošači: Uređaji koji troše struju čak i kada su isključeni
Mnogi ljudi često izlaze iz kuće ostavljajući uključenim punjače za telefone, televizore, digitalne satove i druge uređaje, ne razmišljajući o njihovom uticaju na potrošnju energije. Prema rečima stručnjaka, ovakva praksa predstavlja nepotreban gubitak kako novca, tako i energije. Iako ovi uređaji deluju bezazleno kada nisu u upotrebi, oni i dalje povlače električnu energiju iz mreže, povećavajući račun za struju i doprinoseći bespotrebnom trošenju resursa.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.91 125.79 126.67 USD 100.13 100.83 101.54
-
Koje piće treba piti u kojoj državi sveta
Svaka zemlja je karakteristična po određenim pićima. Na vreme se informišite da ne biste kasnije zažalili što niste probali neko tradicionalno piće.
05-06-2015 | 19:06 | Autor/Izvor:
Svaka zemlja je karakteristična po određenim pićima. Na vreme se informišite da ne biste kasnije zažalili što niste probali neko tradicionalno piće.
Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 8.4.2014. - 17:00:00
(Foto: eweb4)
SAD: Bourbon
Bourbon je najpopularnija vrsta viskija u SAD-u, a destilacija se tradicionalno obavlja u okrugu Bourbon u Kentakiju. Proizvodi se od mešavine žitarica "mash" u kojoj procenat kukuruza mora biti najmanje 51 odsto, zatim se mešavina destilira, da bi posle piće imalo 40 odsto alkohola.
Kanada: Ceasar
Ovo piće sprema se od Votke, Clamanta, ljutog umaka, celera, Worcestershirea, limete i papra. Piće je izmišljeno za potrebe otvaranja jednog italijanskog restorana, i nije baš popularno izvan Kanade.
Meksiko: Tequila
Tekila je alkoholno piće primarno napravljena u okolini Tekile, grada u zapadnoj meksičkoj državi Jalisko. Pravi se od agave i obično sadrži 35-55 odsto alkohola. Proces starenja menja boju tekile, ali katkad se nezavisno od starosti dodaje karamela kako bi se dobila tamna boja. Što je starija, tekila je tamnija, dok je tek napravljena, kao i viski - prozirna.
Brazil: Caipirinha
Ovo je piće koje voli celi svet, a pravi se od "cachaçe", žutog šećera i limete. "Cachaça" je najčešći brazilski alkoholni napitak, a kao i rum, pravi se od šećerne trske.
Irska: Guiness
oN je zaštitni znak tamnog piva sA karakteristično slatkim ukusom, koje se izvorno proizvodi u irskom glavnom gradu Dublinu. Kad ste u pabu, naručite ga i 119 sekundi posmatrajte stvaranje pene.
Francuska: Šampanjac
Šampanjac je penušavo vino koje se proizvodi u francuskoj pokrajini Champagni, te je taj naziv rezerviran samo za penušce koji dolaze iz te pokrajine. Najpoznatiji je "Don Perignon", a cene su mu paprene.
Španija: Sangria
Iako u doslovnom prevodu reč Sangria znači krv, to je samo zbog njene jake crvene boje koja podseća na krv. Pored vina u sastav sangrije ulazi izrezano voće, zatim neki zaslađivač i mala količina nekog žestokog pića.
Portugal: Porto
Porto je, vrsta desertnog vina iz istoimenog portugalskog grada, koje se proizvodi u dolini reke Douro. Liči na dalmatinski prošek, ali kao ni prošek - nije za zezanje jer je jače nego što mislite.
Austrija: Šnaps
Šnaps je nešto što bi najlakše mogli okarakterisati kao brandi, destilovano vino sa velikom količinom alkohola 40 – 60 odsto. Piće se proizvodi od raznog fermentisanog voća kao npr. grožđe, jabuka, kupina ili marelica.
Škotska: Scotch
Proizvodi se od ječma, a u hrastovim bačvama se čuva 12 i više godina zbog fermentacije. Škotski viski se generalno destiluje dva, a ponekad i tri puta. To je skupo piće, ali svaki euro izdvojen za njega se isplati!