-
Poslednjih 5 pesama
- Piloti - Zaboravljeni
- Merlin - Nešto lijepo treba da se desi
- Viktorija - Daj, ne pitaj
- Eva Braun - Odvedi me iz ovog grada
- Petar Grašo - Ako Te Pitaju
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Engleska pita sa jabukama
Naša domaća pita sa jabukama je savršen desert, ali ako volite da eksperimentišete probajte i englesku, starinsku verziju.
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
-
Zdravlje
Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe
Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
-
-
Putovanja
Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola
Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
-
Preporučujemo
Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini
Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.32 117.14 117.96 CHF 124.52 125.40 126.27 USD 98.69 99.38 100.08
-
Kako sačuvati kućne biljke: 8 saveta za zdrav i dug život
Ovo su provereni trikovi za brigu o biljkama i stvaranje zelene oaze u vašem domu
20-11-2023 | 09:49 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock, DimaBerlin
Nema ništa bolje od zelene oaze koju kućne biljke donose u naš dom. Čiste vazduh, donose prirodnu lepotu i stvaraju opuštajuću atmosferu. Međutim, briga o kućnim biljkama može biti izazovna, posebno ako niste iskusni botaničar. Na sreću, uz nekoliko trikova, možete sačuvati svoje biljke i osigurati im dug i zdrav život. Evo nekoliko saveta koji će vam pomoći da brinete o svojim zelenim cimerima.Pravilno zalivanje: Svaka biljka ima svoje potrebe za vodom, pa je važno naučiti da ih prepoznate. Većina biljaka voli da se zemlja osuši između zalivanja. Prstom proverite vlažnost tla pre ponovnog zalivanja.
Svetlost: Svetlost je neophodna za fotosintezu, proces koji omogućava biljkama da rastu. Postavite biljke na odgovarajuće mesto u svom domu, vodeći računa o tome koliko im je svetla potrebno. Neke biljke vole direktno sunce, dok druge više vole difuzno svetlo.
Vlažnost: Većina kućnih biljaka voli vlažno okruženje. Prskanje lišća ili postavljanje posuda sa vodom pored biljaka može pomoći u održavanju optimalne vlažnosti.
Nega lišća: Redovno brišite prašinu sa listova biljaka kako biste omogućili bolju apsorpciju svetlosti. Takođe, pregledajte listove da li ima znakova štetočina i uklonite ih ako ih primetite.Presađivanje: Biljke rastu, pa će možda biti potrebno povremeno presađivanje u veće kontejnere. Ovo će biljkama dati više prostora za rast i razvoj.
Pravilno đubrenje: Pravilno hranjenje biljaka je neophodno za njihov rast. Koristite odgovarajuće đubrivo za svaku biljku i sledite preporučene smernice.
Odgovarajuća temperatura: Biljke takođe zahtevaju odgovarajuće temperature. Izbegavajte nagle promene temperature i držite biljke dalje od promaje.
Ljubav i pažnja: Kao što je ljudima potrebna pažnja i briga, tako i biljkama. Redovno razgovarajte sa svojim biljkama, osetite ih i budite pažljivi prema njima.
Uz ove trikove, vaše sobne biljke će cvetati i doneti prirodnu lepotu vašem domu. Ne zaboravite da svaka biljka ima svoje specifične potrebe, pa se posvetite proučavanju svake od njih kako biste im pružili najbolju moguću negu. Vaša zelena oaza će vam biti zahvalna! -
Pročitajte i...
Koje biljke mogu da nam pomognu u hlađenju prostorija bez ventilatora ili klima-uređaja?
Održavanje prijatne temperature u domu tokom letnjih vrućina može biti izazov, naročito ako nemate klima-uređaj ili ventilator. U tom slučaju, hlađenje prostora deluje gotovo kao nemoguća misija. Ipak, postoji jednostavan i prirodan način da osvežite svoj dom – uz pomoć određenih sobnih biljaka.
Prirodna odbrana: Kako da zaštitimo sobne biljke od insekata i štetočina?
Sobne biljke unose život i svežinu u prostor, ali istovremeno mogu privući neželjene goste poput insekata i raznih štetočina. Da biste sačuvali zdravlje biljaka i sprečili širenje problema po stanu, važno je obratiti pažnju na nekoliko ključnih saveta.
Sobne biljke koje pomažu u prečišćavanju vazduha
Sobne biljke ne samo da unose lepotu i spokoj u naš prostor, već pružaju i brojne druge koristi. Među njima se izdvajaju one koje doprinose prečišćavanju vazduha. Iako ne mogu u potpunosti zameniti industrijske prečišćivače, ove biljke ipak mogu značajno da doprinesu poboljšanju kvaliteta vazduha u vašem domu.
Najotpornije sobne biljke: Njima ne treba mnogo brige
Sobne biljke ne samo da ulepšavaju prostor, već su dobre i za sve koji žive u njihovoj blizini. Postoje čak i neke biljke koje čiste vazduh i koje nisu previše zahtevne za održavanje. Njima je lako ukrasiti dom, a dobre su i za prostorije u kojima boravite neko vreme, poput kancelarije.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: