-
Poslednjih 5 pesama
- YU Grupa - Mornar
- Gibonni - Ne odustajem
- Trio passage - Posle devet godina
- Viktorija - Rat i mir
- Nina Badrić - Dat ce nam bog
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru
Sigurno ste se bar nekad susreli sa neprijatnim mirisima koji dolaze iz frižidera. Čak iako ste prečistili sve i izbacili hranu, moguće je da je frižider zadržao neprijatan miris. Iapk moguće je rešiti se neprijatnih mirisa u frižideru i kanti koristeći prirodne metode koje će vaš dom ispuniti prijatnim mirisom.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.21 118.03 CHF 124.08 124.96 125.83 USD 102.28 103.01 103.73
-
Kako pravilno da negujemo sobne biljke tokom zime?
Sobne biljke nisu imune na izazove koji mogu da ugroze njihov opstanak tokom zime, čak i ako se nalaze u kontrolisanim temperaturnim uslovima. Biljke koje su stalno u zatvorenom prostoru ili one koje unosite unutra da prezime mogu biti pogođene raznim zimskim stres faktorima, uključujući promene temperature između dnevne toplote i večernje hladnoće, suv vazduh i kraće dane koji smanjuju količinu svetlosti koju dobijaju. Da bi vaše biljke uspešno prebrodile hladnije mesece, potrebno je prilagoditi način njihove nege.
12-12-2024 | 14:43 | Autor/Izvor: Naxi media, The spruce.com
Foto: Bigstock, Kasia Bialasiewicz
Priprema
Različite vrste biljaka imaju različite potrebe tokom zime, pa je važno da istražite specifične zahteve svojih biljaka. Saveti koji slede daju opšte smernice, ali imajte na umu da se potrebe amarilisa ili božićne zvezde razlikuju od potreba brzo rastuće potos biljke ili pelargonije koju unosite unutra.
Uopšteno govoreći, trudite se da oponašate zimske uslove područja iz kojih biljke potiču. Na primer, biljke iz tropskih krajeva, gde razlika između zimskih i letnjih uslova nije velika, često nemaju izražen period mirovanja kao biljke iz umerenih zona. Cilj je da se u najvećoj mogućoj meri imitiraju prirodni zimski uslovi za svaku biljku.Obratite pažnju na temperaturu
Većini biljaka, kao i ljudima, odgovaraju dnevne temperature između 18 i 24 °C, dok noćne temperature treba da budu iznad 10 °C. Kako biste to obezbedili, držite biljke dalje od promaje i izvora toplote poput radijatora, šporeta, kamina i elektronskih uređaja. Promene temperature mogu biti jednako štetne za biljke kao i produženi periodi hladnoće ili toplote.
Prilagodite rutinu zalivanja
Tokom zime, većini sobnih biljaka potrebno je manje vode. Iako je zimski vazduh suvlji, rast biljaka se usporava, a neke čak potpuno miruju. Zato im treba manje vode, a prekomerno zalivanje može dovesti do truljenja korena. Proverite vlagu tako što ćete gurnuti prst u zemlju; ako je suva na dubini od jednog do dva centimetra, vreme je za zalivanje.
Povećajte vlažnost vazduha
Nizak nivo vlage u vazduhu, koji tokom zime može pasti na 10–20%, najveći je izazov za sobne biljke. Većini biljaka odgovara vlažnost od oko 50%. Ako imate ovlaživač vazduha, premestite biljke bliže njemu. Ako ne, povećajte vlažnost na sledeće načine:
Grupisanje biljaka zajedno omogućava da iskoriste vlagu koju međusobno ispuštaju.
Postavite biljke u kuhinju ili kupatilo gde ima više vlage zbog kuvanja ili tuširanja.
Postavite posude na plitke tacne sa vodom i kamenčićima, pazeći da dno saksija ne dodiruje vodu.
Iskoristite zimsko Sunce
Zimi je manje sati dnevne svetlosti, a sunčevi zraci dolaze pod nižim uglom. Premestite biljke na svetlije mesto, poput južnog ili zapadnog prozora, ali ih nemojte stavljati preblizu hladnim staklima. Rotirajte biljke za četvrtinu kruga prilikom svakog zalivanja kako bi ravnomerno rasle.
Očistite Lišće
Prašina na listovima može smanjiti količinu svetlosti koju biljke primaju. Obrišite listove vlažnom krpom kako biste im omogućili bolji pristup svetlosti.Prekinite prihranjivanje
Većini sobnih biljaka tokom zime nije potrebna dodatna prihrana jer nisu u fazi aktivnog rasta. Počnite sa prihranom u proleće kada primetite prve znake novog rasta. -
Pročitajte i...
Prirodno rešenje protiv mušica: Biljka koja štiti vaš dom bez hemije
Kako temperature rastu, sve češće primećujemo pojavu mušica i drugih sitnih insekata u domovima. Mušice su mnogima među najdosadnijim napastima – uporne su, lete svuda po kući i teško ih je oterati. Ipak, postoji jednostavan i prirodan način da ih sprečite da uopšte uđu u vaš prostor – posadite mentu.
Ne bacajte kuhinjske krpe čim se isprljaju – uz ovaj trik biće kao nove!
Kuhinjske krpe često upijaju masnoću i neugodne mirise, naročito ako ih koristimo u blizini šporeta.Umesto da ih bacate čim se isprljaju, isprobajte ove proverene kućne trikove – vaše krpe će zablistati kao nove!
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: