-
Poslednjih 5 pesama
- Elektricni Orgazam - Da si tako jaka
- Toše Proeski - Veži me za sebe
- Djordje Balašević - Jaroslava (Princezo javi se)
- Massimo Savic - Sjaj U Tami
- Magnifico - Samo Malo
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Kako obići 12 zemalja za 24 časa?
Možda zvuči nemoguće, ali Adamu Lejtonu iz Velike Brtianije je pošlo za rukom, zbog čega je njegov rezultat upisan u Ginisivu knjigu rekorda.
01-06-2016 | 10:47 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto-Iakov Kalinin
Naime, on je krenuo u sedam časova ujutru iz grada Perla u Nemačkoj ka Luksemburgu, a zatim prošao kroz Belgiju, Holandiju, Dansku, Švedsku, Poljsku, Češku, Slovačku, Mađarsku, a putovanje završio u Austriji i sve to za jedan dan.Ipak, nije samo ulazak u Ginisovu knjigu rekorda bio jedini cilj za Britanca - tokom putovanja uspeo je da prikupi 1000 funti u humanitarne svrhe i donira ih organizaciji Sands, koja pruža podršku ljudima kojima su bebe umrle nedugo posle rođenja.
Lejton je na ideju došao kada je čuo za priču o tri muškarca koji su u februaru prošle godine oborili svetski rekord obišavši najviše država u jednom danu. Stoga je od januara ove godine počeo marljivo da radi na pripremanju svoje maršute.- Kad sam shvatio da je Malme od Kopenhagena udaljen samo 10 minuta vožnje vozom, sve kockice su se sklopile i shvatio sam da je moguće oboriti rekord. - , objasnio je.
Očito da je njegov plan bio više nego moguć tokom same realizacije, jer je za 74 minuta obišao je čak četiri zemlje – Nemačku, Luksemburg, Francusku i Belgiju, a zatim odleteo u Amsterdam gde je preseo na avion za Kopenhagen. Iz danske prestonice je vozom prešao Orezund most koji povezuje Kopenhagen i Malme u Švedskoj, a potom se vratio u Dansku i avionom otišao u Varšavu. U Poljsku je stigao nešto posle 20 časova. Uspeo je da ugrabi samo dva sata sna tokom ovog putovanja, putujući noćnim vozom od Varšave do Bratislave.
Zatim je oko 5.45 ujutru autobusom otišao ka Mađarskoj granici gde je stigao u 6.38. To mu je ostavilo samo 23 minuta da pređe dva kilometra do Austrijske granice, budući da propisi nalažu da može putovati samo avionom, autobusom, vozom ili pešice.
Poslednja etapa tako je postala test izdržljivosti i uspeo je da pretrči tu razdaljinu i to sedam minuta pre nego što je otkucalo sedam časova.
-
Pročitajte i...
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: