-
Poslednjih 5 pesama
- Elektricni Orgazam - Bejbe, ti nisi tu
- Parni Valjak - Ponovo
- Djordje Balašević - Jaroslava (Princezo javi se)
- Djavoli - Ostani uz mene
- Regina - Koraci
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Fantastični lešnik mafini!
Ljubiteljima mafina posebno će se dopasti fantastična kombinacija lešnika i čokalade. Ako imate dovoljno vremena probajte da pripremite ovaj slatkiš već danas.
Engleska pita sa jabukama
Naša domaća pita sa jabukama je savršen desert, ali ako volite da eksperimentišete probajte i englesku, starinsku verziju.
-
Zdravlje
Tajna kvalitetnog sna možda se jednostavno krije u konzumaciji voća i povrća!
Kvalitetan san je ključan za zdravlje, a najnovija istraživanja pokazuju da bi jedan od najlakših načina da spavamo bolje mogao da se krije u tanjiru prepunom voća i povrća.
Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe
Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.
-
-
Putovanja
Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola
Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
-
Preporučujemo
Uštedite vreme: Pametni trikovi za uredan dom bez celodnevnog sređivanja
Da bi dom bio uredan, nije neophodno da svakog dana provedete sate u čišćenju. Dovoljno je da svako jutro odradite nekoliko jednostavnih koraka, i već time možete izbeći da vas po povratku s posla dočeka nered koji vam oduzima energiju.
Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini
Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.34 117.16 117.98 CHF 124.58 125.46 126.33 USD 98.62 99.32 100.01
-
Kako da postignete da vaše sobne biljke budu zdravije i bujnije?
Da bi sobne biljke rasle snažno i izgledale bujno, potrebno je da ih redovno prihranjujemo, a posebnu pažnju zahtevaju tokom hladnijih dana. Stručnjaci preporučuju nekoliko jednostavnih sastojaka iz kuhinje koji mogu poboljšati njihov rast i cvetanje.
27-01-2025 | 10:36 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock, dariaminaeva
Šećer kao prirodni podsticaj rasta
Većina biljaka, uključujući kaktuse, pozitivno reaguje na šećer, koji im može pomoći da bolje cvetaju. Jednostavan način prihrane je posuti kašičicu šećera po zemlji u saksiji pre zalivanja ili rastvoriti kašičicu šećera u litru vode i koristiti je za zalivanje jednom mesečno. Fikusi, na primer, posebno dobro reaguju na ovu metodu.
Mleko za sjajne i zdrave listoveBrisanje listova fikusa mlekom daje im lep sjaj i poboljšava njihov izgled. Neke domaćice čak ubrizgavaju mleko direktno u stabljiku pomoću šprica, jer ono može doprineti zdravlju biljke.
Ricinusovo ulje za snažnije cvetanjeJoš jedan efikasan način prihrane je korišćenje ricinusovog ulja. U litru odstajale vode dodajte kašičicu ricinusovog ulja, dobro zatvorite bocu i snažno promućkajte dok se ulje ne sjedini s vodom. Ovim rastvorom biljke treba zalivati odmah nakon mućkanja, kako bi se sprečilo nakupljanje ulja na površini. Biljkama koje cvetaju jednom godišnje dovoljna je ova prihrana jednom godišnje, dok se kod onih koje cvetaju cele godine preporučuje jednom mesečno.
Aspirin za jači imunitet biljaka
Otopina aspirina može ojačati sobne biljke i učiniti ih otpornijima na bolesti i štetočine. Dovoljno je rastvoriti tabletu od 300 mg u litru vode i poprskati biljke pomoću raspršivača.
Ovi jednostavni trikovi pomoći će vašim sobnim biljkama da budu zdravije, bujnije i otpornije, a njihov cvat će biti bogatiji i dugotrajniji. -
Pročitajte i...
Golubovi vam opsedaju balkon? Ovo su biljke koje ih prirodno odbijaju
Ako vam golubovi svakodnevno prave društvo na terasi, verovatno znate koliko mogu da budu naporni. Osim što ostavljaju nered, mogu da oštete biljke, a takođe nose rizik od širenja bolesti i kontaminacije zemlje u saksijama. Srećom, postoje jednostavna i humana rešenja da ih odvratite, i to bez postavljanja ružnih, nesigurnih barijera.
Znakovi koji otkrivaju da naši peškiri više nisu za upotrebu!
Mnogi veruju da peškiri mogu trajati decenijama, posebno zato što se redovno peru na visokim temperaturama. Ipak, bez obzira na sve trikove za produžavanje njihove upotrebe, postoje četiri jasna znaka koja pokazuju da je vreme da se oprostite od starih peškira.
Smesa koja topi masnoću: Očistite rernu za čas
Rerna je definitivno jedno od najomraženijih mesta za čišćenje i deluje nam da je rešavanje problem masnoće koja se posle jednog korišćenja već nakupi izuzetno komplikovano.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: