Slušate: Vikend uz Naxi

Pesma: Film - Zamisli život u ritmu muzike za ples

Vikend uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Film - Zamisli život u ritmu muzike za ples
    2. Riblja čorba - Avionu Slomicu Ti Krila
    3. Riblja čorba - Kada padne noć
    4. Prljavo Kazalište - Mi plešemo
    5. Prljavo Kazalište - 17 ti je godina tek
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Jelena Jovičić - Petak - Mojih 50
    2. 12. jun - 1 - Dodir noći
    3. 12. jun - 2 - Dodir noći
    4. 12. jun - 3 - Dodir noći
    5. Jelena Jovičić - Četvrtak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Domaći sladoled od nektarina Domaći sladoled od nektarina

    Ako niste imali priliku da probate sladoled od nektarina pravo je pitanje šta čekate? Isprobajte recept koji ne uključuje veštačke arome i verujte nam na reč da će vas ukus ovog fenomenalnog deserta oduševiti.

    Kokos rolat Kokos rolat

    Ako ste ljubitelj kokosa, obavezno obradujte sebe ovim fenomenalnim desertom. Poslužite ga uz kafu ili hladnu limunadu za još bolji ugođaj.

  • Zdravlje
    Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti? Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti?

    Tamni kolutovi ispod očiju (poznati i kao periorbitalna hiperpigmentacija) mogu se pojaviti iz više razloga - genetike, alergija, umora, dehidratacije i drugih faktora. Mada nisu opasni po zdravlje, mogu uticati na samopouzdanje. Postoje kućni i medicinski tretmani koji mogu pomoći u ublažavanju njihovog izgleda.

    Ubrzajte metabolizam i dovedite liniju do savršenstva! Ubrzajte metabolizam i dovedite liniju do savršenstva!

    Postoji nekoliko jednostavnih i efikasnih načina da podržite svoj metabolizam, od kojih mnogi uključuju jednostavne promene u vašoj ishrani i načinu života.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Italija proglašena za „ultimativnu“ destinaciju za solo avanturiste u 2025. godine! Italija proglašena za „ultimativnu“ destinaciju za solo avanturiste u 2025. godine!

    Ako ste planirali solo putovanje u 2025. i tražite destinaciju koja ne nudi samo kulturno obogaćenje već i uzbuđenje i dozu adrenalina, Italija je – prema novom istraživanju – pravo mesto za vas.

    Lisabon je zvanično dom najboljeg luksuznog hotela na svetu! Lisabon je zvanično dom najboljeg luksuznog hotela na svetu!

    TripAdvisor je objavio dobitnike nagrada Travellers’ Choice, otkrivši listu najboljih hotela na svetu – a titula apsolutnog pobednika pripala je jednom portugalskom dragulju.

  • Preporučujemo
    Zaboravite hemikalije: Očistite celu kuću uz pomoć limuna! Zaboravite hemikalije: Očistite celu kuću uz pomoć limuna!

    Limunska kiselina poseduje izuzetnu moć čišćenja i pokazala se kao jedno od najučinkovitijih prirodnih sredstava za održavanje higijene doma. Zahvaljujući svojim antibakterijskim i dezinfekcionim svojstvima, idealna je za sve koji žele da izbegnu upotrebu agresivnih hemikalija i opredele se za zdravije, ekološki prihvatljivije alternative.

    Savet dizajnera: Kombinacije boja koje donose luksuzni izgled prostora Savet dizajnera: Kombinacije boja koje donose luksuzni izgled prostora

    Dizajneri enterijera otkrili su za Homes & Gardens da postoje izvesne kombinacije boja koje da prostoru daju luksuzan izgled.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.39 117.22 118.04
    CHF 124.69 125.57 126.44
    USD 100.98 101.70 102.41
  • Povezani članci
  • Jan Fabr u Beogradu predstavlja Praznik malih prijatelja

    Belgijski multimedijalni umetnik, pozorišni reditelj, pisac i slikar Jan Fabr ponovo je gost srpske prestonice, gde će večeras u Narodnom muzeju svečano biti otvorena njegova izložba "Praznik malih prijatelja".




    21-02-2020 | 18:34 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Naxi media, Željka Dimić

     

    Fabrovu posetu Beogradu pored izložbe obeležiće i izvođenje monodrame "Noćni pisac" u Narodnom pozorištu i objavljivanje njegove treće knjige "Noćni dnevnik 1992-1998". Danas je tim povodom u Narodnom muzeju održana konferencija za novinare na kojoj su govorili: Jan Fabr, umetnik, Slobodan Beštić, glumac, Joana De Vos, kustoskinja, Aleksandar Ilić, vršilac dužnosti direktora Кulturnog centra Beograda, Bojana Borić Brešković, vršilac dužnosti direktora Narodnog muzeja i Ivana Vujić, upravnica Narodnog pozorišta.

    Monodrama "Noćni pisac" delo je Jana Fabra i rađena u njegovoj režiji, a izvodi je srpski glumac Slobodan Beštić. "Noćni pisac" biće  premijerno izveden sutra, 22. februara na sceni "Raša Plaović" Narodnog pozorišta s početkom u 20 časova. Naredno izvođenje je zakazano 28. februara. 

      - Moj zadatak je bio da za pet-šest proba naučim predstavu koja je već postavljena u Italiji i Rusiji i nisam znao šta me čeka. Rad je prvog dana počeo kao početak procesa. To nije bilo uskakanje. Gospodin Fabr se posvetio meni na najlepši mogući, umetnički način, otvorio me je kao čoveka, fascinirao me svojom dubinom, humanošću, vrhunskom umetnošću i znanjem onoga što je tehnika savremenog glumca u 21. veku, ali i sve je to rađeno kroz jako mnogo poštovanja i nežnosti koja svima nama nedostaje. U tom smislu, zaista sam bio potrešen kada sam shvatio da ljudi mogu da kominiciraju jedni sa drugima i da prave vrhunske stvari. Tih pet dana me je vratilo u jednu životnu i umetničku osu, vratilo mi je veru u sebe, pozorište i u umetnost i ja sam beskrajno zahvalan gospodinu Fabru na tome -  ukazao je Beštić. 



    (Foto: Naxi media, Željka Dimić)

    - Kada sam videla ovaj prostor i saznala da je ovo projekat koji će obuhvtati pozorišno, vizuelno i književno stvaralaštvo Jana Fabra, kao i da je ovo njegova prva izložba ovde, želela sam da se fokusiram na njegove rane radove, jer se iz njih može sagedati odakle dolazi Fabrova fascinacija i bolje razumeti njegov univerzum. Tokom svih ovih godina taj svet se nije menjao, jer se on jednako bavi pozorištem, pisanjem i vizualnom umetnošću. - rekla je Joana De Vos, kustoskinja izložbe.

    Izložba "Praznik malih prijatelja" obuhvata seriju crteža koje je Fabr nacrtao u mladosti fasciniran svetom insekata u čijem je mikrosvetu video odraz makrosveta:

    - Kao 20-godišnjak, počeo je da proučava sva živa bića koja je našao u zemlji. Bio je fasciniran kretnjom insekata i očaran njihovom kinetičkom inteligencijom, te njihovim kretanjem koje je bazirano na instinktu, inteligenciji i intuiciji. To ga je inspirisalo i uticalo na njegovu filozofiju i važnost istraživanja i oslobađanja ljudskog pokreta oslanjajući se na intuiciju, instinkt i inteligenciju. - ukazala je De Vosova tokom vođene izložbe. 


    (Foto: Naxi media, Željka Dimić)


    (Foto: Naxi media, Željka Dimić)


    Izložba "Praznik malih prijatelja"
    biće otvorena za posetioce od 22. februara do 5. aprila 2020. godine. 

     

    Fabrova treća knjiga „Noćni dnevnik 1992-1998“ objavljena je u okviru  edicije Кulturnog centra Beograda „Sam(a) svoj pokret“ u prevodu Jelice Novaković Lopušine, a ponovljena su izdanja prethodno objavljenih knjiga „Noćni dnevnik 1978-1984“ i „Noćni dnevnik 1985-1991“. Knjiga će od sutra biti dostupna u prodaji u Beogradskom izlogu, kao i u Narodnom muzeju.


     Prezentovanje stvaralaštva Jana Fabra na polju pozorišne umetnosti, književnosti i slikarstva  organizovano je učešćem Angelos studija, pozorišne trupe Trublejn iz Antverpena, Кulturnog centra Beograda, Narodnog muzeja u Beogradu i Narodnog pozorišta.  

  • Pročitajte i...
    Otvorena izložba „Prefabrikacija solidarnosti Otvorena izložba „Prefabrikacija solidarnosti"

    Izložba „Prefabrikacija solidarnosti: IMS-Žeželj između Jugoslavije, Kube i Angole“ otvorena je u petak, 16. maja u Muzeju afričke umetnosti u Beogradu.

    „Emanacija dive“: Beogradski Silosi i ovog marta slave žensko stvaralaštvo „Emanacija dive“: Beogradski Silosi i ovog marta slave žensko stvaralaštvo

    „Emanacija dive“ - autorski projekat Jelene Balević i Lidije Živković, predstaviće stvaralaštvo petnaest umetničkih diva iz Srbije, Belorusije i Francuske, na izložbi koja redefiniše klasičnu galerijsku postavku smeštajući je u nesvakidašnji industrijski ambijent Silosa. Izložba će biti otvorena u subotu 8. marta od 19 časova, a postavka će biti dostupna posetiocima do 23. marta, petkom, subotom i nedeljom od 12 do 18 časova. Gaia pokret, neprofitna organizacija koja je Silose i osnovala kao podršku kulturnoj sceni Beograda i Srbije, podržala je ovu izložbu kroz produkciju i promociju, a ulaz na ovu izložbu i sve njene prateće programe je slobodan.

    Vođenje kroz taktilnu izložbu „Vidi, dodirni, oseti…“ u Muzeju afričke umetnosti Vođenje kroz taktilnu izložbu „Vidi, dodirni, oseti…“ u Muzeju afričke umetnosti

    Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva sve zainteresovane posetioce na jedinstven program vođenih obilazaka taktilne izložbe "Vidi, dodirni, oseti...", koji se održava svake poslednje subote u mesecu u 13 časova (naredno vođenje: subota, 22. februar).

    Izložba „Čuvari inovacija – 100 godina od prvog srpskog patenta“ u Muzeju nauke i tehnike Izložba „Čuvari inovacija – 100 godina od prvog srpskog patenta“ u Muzeju nauke i tehnike

    Izložba „Čuvari inovacija – 100 godina od prvog srpskog patenta“ svečano će biti otvorena u četvrtak, 12. decembra 2024. godine, u 18 časova, u Galeriji 51 Muzeja nauke i tehnike (Dobračina 51).

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: