-
Poslednjih 5 pesama
- Djavoli - Dolazi ljubav
- Boris Rezak - Sudbina
- Zdravko Čolić - Pusti pusti modu
- Boris Novković - Ko sam bez tebe
- Doris Dragović - Jedini
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Kokos kuglof
Ako volite brze i mirisne kolače, ovaj jednostavan kokos kuglof biće vaš novi omiljeni desert za hladnije dane...
Kolač sa tikvicama i maslinama
Ako volite ukuse Mediterana i jela koja se brzo spremaju, ovaj slani kolač sa tikvicama, fetom i maslinama biće pravo otkriće za vas.
-
Zdravlje
Kako ostati budan bez kafe? Pet namirnica koje prirodno daju snagu
Hrana je gorivo za telo i um, ali ne deluje svaka isto: dok one bogate šećerom izazivaju brzi skok i još brži pad energije, postoje namirnice koje pružaju postojan osećaj budnosti i snage. Neke od njih sadrže blagu dozu kofeina uz dodatne hranljive koristi, dok druge telu obezbeđuju prirodnu energiju i pomažu ćelijama da je efikasnije koriste.
Ovo su poruke koje vam telo šalje kada nema dovoljno proteina
Najmanje 10% dnevnog unosa kalorija trebalo bi da potiče iz proteina.
-
-
Putovanja
Najlepši evropski grad za posetu ove godine - mediteranski dragulj koji je osvojio sve
Pariz, Berlin i Prag su već dobro poznate destinacije, ali prema izboru čitalaca magazina Condé Nast Traveller, najbolji grad za posetu u Evropi 2025. godine je - Valeta, glavni grad Malte.
Prelepi azijski grad proglašen najboljom destinacijom po odnosu cene i kvaliteta ove zime
Post Office je otkrio destinacije na kojima putnici dobijaju najviše za svoj novac.
-
Preporučujemo
Da li je bezbedno jesti smrznutu hranu kojoj je istekao rok?
Pitanje koliko dugo smrznuta hrana ostaje bezbedna za konzumaciju često zbunjuje mnoge. Dr Deina Figure nedavno je u videu na Instagramu objasnila šta zapravo znači kada u zamrzivaču pronađemo namirnice kojima je istekao rok.
Da li čuvate luk na pogrešnom mestu? Otkrijte najlakši trik za duži rok trajanja
Ako primetite da vam se luk pokvari već nakon nekoliko dana, verovatno ga ne skladištite pravilno. Mesto na kojem čuvate luk može značajno uticati na njegovu svežinu i trajanje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.75 125.63 126.51 USD 99.91 100.62 101.32
-
Francuske zvezde Aleksis Manenti i Ladž Li otvaraju 6. Festival francuskog filma
6. Festival francuskog filma biće održan od 19. do 23. juna u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Zrenjaninu, a otvoriće ga zvezde filma „Nepoželjni“ Aleksis Manenti i Ladž Li.
17-06-2024 | 12:46 | Autor/Izvor: Naxi media, Prior PR
Foto: youtube printscreen/ K1
Tokom festivala biće prikazano devet ostvarenja najnovije francuske kinematografije, dok će OFF program - Ciklus sport na filmu, u susret Olimpijskim igrama, predstaviti tri ostvarenja.
Festival će, u sredu, 19. juna u 21 čas na Kosančićevom vencu upravo otvoriti film „Nepoželjni“ francuskog reditelja Ladža Lija.
Nakon projekcije biće održan razgovor sa autorom filma i glumcem Aleksijem Manentijem, publici poznatom po filmu „Čuvari formule“.
Film „Nepoželjni“ prati Habi, mladu ženu posvećenu zajednici koja je okružuje. Kada sazna za plan preuređenja kvarta u kom je odrasla, odlučuje da se suprotstavi vlastima, oličenim u Pjeru Foržu, pedijatru koji je postao predsednik opštine i koji namerava da sruši zgradu u kojoj je Habi odrasla. Zajedno sa komšijama, ona se suprotstavlja opštinskim vlastima i njihovim velikim ambicijama kako bi sprečila rušenje svoje zgrade.
Ladž Li je jedan od najznačajnijih savremenih francuskih filmskih reditelja, poznat po svom autentičnom pristupu socijalnim temama. Međunarodnu slavu stekao je dugometražnim igranim filmom „Jadnici“ (2019) za koji je dobio nagradu žirija na Kanskom festivalu. Kroz dinamičnu režiju i realistično prikazivanje života u predgrađima, Li je privukao pažnju kritičara i publike širom sveta.
Projekcije filmova biće održane pod vedrim nebom na Kosančićevom vencu, Silosima Beograd i u zvezdarskom parku Beograd bašta, ali i u mts Dvorani, kao i u sali Kulturnog centra Novog Sada i bioskopu Cine Grand Delta Planet u Nišu. Program na platou između dve kule poslovnog centra “Ušće” na Novom Beogradu biće održan od 4. do 7. jula, dok će program u Zrenjaninu biti naknadno objavljen.
Kum ovogodišnjeg izdanja festivala je čuveni srpski glumac, reditelj i producent Dragan Bjelogrlić.
Organizatori Festivala francuskog filma su Francuski institut u Srbiji, MegaCom Film i mts Dvorana. Festival su podržali Telekom Srbija kao generalni pokrovitelj, Mlekoprodukt - Ile-de-France, MPC Properties, L’Oréal Balkan, TV5 Monde i Opština Stari grad.
Sve projekcije na otvorenom počinju u 21 čas, projekcije u Novom Sadu i Nišu počinju u 19 časova, dok će filmovi koji su na programu u mts Dvorani biti prikazani u 17 časova. Ulaz na projekcije u Beogradu je slobodan, besplatne ulaznice za projekcije u mts Dvorani se preuzimaju 15 minuta pre početka projekcije, dok karte za Novi Sad i Niš koštaju 300 dinara. -
Pročitajte i...
Premijera filma „Hajduk u Beogradu“ zakazana za 11. novembar u MTS dvorani
Svečana premijera filma „Hajduk u Beogradu“ reditelja Milana Todorovića, snimljenog prema kultnoj knjizi Gradimira Stojkovića zakazana je za 11. novembar u mts Dvorani, s početkom od 19:30h.
Film "Lopov s krova" (Roofman) - u bioskopima od 9. oktobra
Uzbudljiva i napeta filmska priča, inspirisana neobičnim događajima i još neobičnijim čovekom, „LOPOV S KROVA“ (ROOFMAN) od četvrtka 9. oktobra prikazivaće se na redovnom repertoaru naših bioksopa.
Zatvaranje 34. međunarodne tribine kompozitora 7. oktobra uz dodelu nagrada
Zatvaranje veoma posećene 34. Međunarodne tribine kompozitora biće održano uz dodelu nagrada i koncert posvećen 75. godini rođenja kompozitora Zorana Erića u utorak, 7. oktobra 2025. u Sali Beogradske filharmonije sa početkom u 20 časova.
Knez sprema magični spektakl: Nostalgija, strast i hitovi za sva vremena!
Beograd će 4. decembra biti u znaku prave muzičke magije! Jedan od najvoljenijih izvođača sa naših prostora, Nenad Knežević Knez, vraća se na scenu i publici poklanja koncert o kojem će se dugo pričati.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: