Evolucija: Šta su ljudi njome dobili, a šta izgubili?

Na redovnom repertoaru pozorišta Atelje 212 od večeras naći će se interesantan i pomalo filozofski komad savremenog dramskog pisca Edvarda Olbija. Glumački ansambl u malo više od sat vremena kroz interesante odnose predočio je na sve ono što je ljudski rod dobio, ili izgubio evolucijom.

03-03-2016

|

15:34

|

Autor / Izvor: Naxi media

Režiju potpisuje Stefan Sablić, a uloge su poverene Gorici Popović, Branislavu Zeremskom, Tamari Dragičević i Ivanu Mihailoviću.


(Foto: Atelje 212 promo-Igor Mandić)


Gorica Popović kojoj je ovo drugi put da sarađuje sa Stefanom Sablićem (prva saradnja je bila na predstavi "Arsenik i stare čipke") ističe da komad sadrži "opšta" mesta, situacije u kojima će moći da se prepoznaju mnogi. Zbog toga veruje da će predstava sjajno komunicirati s publikom.

Njen direktan partner je Branislav Zeremski, pa oni na sceni oživljavaju bračni par u poznim godinama, kojima jedno popodne na plaži postaje poligon za sagledavanje zajedničnog života, ali i neponovljivo iskustvo koje će doneti dolazak dva čovekolika bića, Sare i Leslija koje tumače Tamara Dragičević i Ivan Mihailović.



(Foto: Atelje 212 promo-Igor Mandić)

Komad osvaja svojom lakoćom, onom lakoćom koja nam prožeta humorom omogućava da se kroz junake suočimo sa životnim stvarima. Da kroz razgovore dva muško- ženska para koji pripadaju različitim vrstama ispitamo vrednosti svega onoga što jednu zajednicu čini, a kroz njih i civilizaciju na globalnom planu.


(Foto: Atelje 212 promo-Igor Mandić)

Tamaru Dragičević će publika u ovoj predstavi upoznati u jednom drugačijem svetlu. U tome će umnogome doprineti sjajan kostim.

- Tema je veoma zanimljiva i bilo nam je interesantno da igramo ove likove. Posebno, jer je ovo predstava za večernju scenu, nije u pitanju dečje pozorište. Zbog toga smo morali da vodimo računa da zadrži ozbiljnost večernje predstave, da ti gušteri zaista budu gušteri, sa nekim svojim osobinama. Marija Marković je radila kostim i zaista nam je pomogla da dostignemo željeni nivo uverljivosti na sceni. Jedna uzbudljiva priča, interesantan komad za koji verujem da će naići na pozitivne reakcije kod publike. Mi smo zaista uživali tokom rada na njoj - ističe Tamara.