-
Poslednjih 5 pesama
- Boris Rezak - Sudbina
- Zdravko Čolić - Pusti pusti modu
- Boris Novković - Ko sam bez tebe
- Doris Dragović - Jedini
- Oliver Mandić - Ljuljaj me nežno
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Kokos kuglof
Ako volite brze i mirisne kolače, ovaj jednostavan kokos kuglof biće vaš novi omiljeni desert za hladnije dane...
Kolač sa tikvicama i maslinama
Ako volite ukuse Mediterana i jela koja se brzo spremaju, ovaj slani kolač sa tikvicama, fetom i maslinama biće pravo otkriće za vas.
-
Zdravlje
Kako ostati budan bez kafe? Pet namirnica koje prirodno daju snagu
Hrana je gorivo za telo i um, ali ne deluje svaka isto: dok one bogate šećerom izazivaju brzi skok i još brži pad energije, postoje namirnice koje pružaju postojan osećaj budnosti i snage. Neke od njih sadrže blagu dozu kofeina uz dodatne hranljive koristi, dok druge telu obezbeđuju prirodnu energiju i pomažu ćelijama da je efikasnije koriste.
Ovo su poruke koje vam telo šalje kada nema dovoljno proteina
Najmanje 10% dnevnog unosa kalorija trebalo bi da potiče iz proteina.
-
Putovanja
Najlepši evropski grad za posetu ove godine - mediteranski dragulj koji je osvojio sve
Pariz, Berlin i Prag su već dobro poznate destinacije, ali prema izboru čitalaca magazina Condé Nast Traveller, najbolji grad za posetu u Evropi 2025. godine je - Valeta, glavni grad Malte.
Prelepi azijski grad proglašen najboljom destinacijom po odnosu cene i kvaliteta ove zime
Post Office je otkrio destinacije na kojima putnici dobijaju najviše za svoj novac.
-
Preporučujemo
Da li je bezbedno jesti smrznutu hranu kojoj je istekao rok?
Pitanje koliko dugo smrznuta hrana ostaje bezbedna za konzumaciju često zbunjuje mnoge. Dr Deina Figure nedavno je u videu na Instagramu objasnila šta zapravo znači kada u zamrzivaču pronađemo namirnice kojima je istekao rok.
Da li čuvate luk na pogrešnom mestu? Otkrijte najlakši trik za duži rok trajanja
Ako primetite da vam se luk pokvari već nakon nekoliko dana, verovatno ga ne skladištite pravilno. Mesto na kojem čuvate luk može značajno uticati na njegovu svežinu i trajanje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.75 125.63 126.51 USD 99.91 100.62 101.32
-
Ekskluzivno: Đorđe Balašević o knjizi, albumu i koncertima
Đorđe Balašević, pisac, pesnik i kantautor posetio je 62. Sajam knjiga u Beogradu, a Naxi radio imao je priliku da porazgovara sa njim i dobije ekskluzivne informacije o novoj knjizi, albumu, koncertima kojima će proslaviti značajan jubilej - 40 godina karijere.
30-10-2017 | 12:13 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Na beogradskom Sajmu knjiga predstavljena je njegova poslednja knjiga "Kalendar mog detinjstva", čije je pojedine segmente pozorišna publika mogla da čuje u istoimenoj poetsko - muzičkoj formi. Scena se meri trenucima, a pisana reč je nešto što ostaje zauvek, što objašnjava i on:- Ovo je nešto potpuno drugačije, iako se radi o istoj stvari. Ja sam možda preterano "davio", ali znam s kim imam posla. Znam ko će to čitati i pazio sam da posle izvesnog vremena, kada budemo detaljnije analizirali, ne dođe do trenutka - E, mogao si možda... - Nisam mogao. Sve što bi trebalo nalazi se ovde. Žao mi je što i drugi deo nije izašao, ali ovo će me sigurno povući da i njega završim do proleća.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Knjiga "Kalendar mog detinjstva", po sadržaju je podeljena na mesece koji donose različita sećanja, događaje i ljude, a cela jedna godina uspomena podeljena je u dve knjige.
- Prva knjiga je poodmakla već. U njoj je zadnja glava juli, a krenula je sa februarom. Već su urađeni avgust, septembar i pola oktobra. Decembar i januar sam spojio u jednu glavu, jer kao što kažem u jednom poglavlju knjige: - Nikada mi nije bilo jasno ko je glavni - 31. decembar ili 1. januar? Koji je tu dan najvažniji?- Tako da mislim da će naredne godine,otprilike u maju izaći i drugi deo.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Pored pisane reči, Panonski mornar vredno radi i na novim pesmama, pa je tako, ekskluzivno za Naxi otkrio da će svoju publiku uskoro obradovati novim albumom.
- Pošto je za vas uvek sve bilo ekskluzivno, otkriću vam da pokušavam da uradim nešto što smo mi u svoje vreme zvali ploče. Moguće je da ćemo do beogradskih koncerata, zapravo sasvim sigurno, imati nekih deset-dvanaest pesama na jednom mestu. Ovoga puta neću napraviti grešku da puštam jednu po jednu, nego ćemo napraviti pravi udar sa svih dvanaest. -
Tradicija novogodišnjih koncerata nastaviće se i ove godine, pa je tako već dogovorena Arena 30. decembra.
- To je dogovoreno i nešto što je u okviru proslave četrdeset godina karijere. Osjek 22. decembra, Zagreb 26., Arena 30. i Novi Sad na Bogojavljensku noć, kao što sam obećao. To su gradovi koje sam izabrao kao važne u čitavoj ovoj priči, mada svaki grad u kom sam nastupao bio mesto kojem sam se uvek vraćao i gde sam dobrodošao. Nisam bio pristalica da slavimo jubilej 40 godina, ali nisam siguran da ćemo 50 godina slaviti, pa je bolje da ga proslavimo sada - šaljivo završava legendarni Panonski mornar čiju publiku čini nekoliko generacija.
-
Pročitajte i...
Četiri godine bez Panonskog mornara: Sećanje na Đorđa Balaševića
Đorđe Balašević, jedan od najznačajnijih kantautora sa ovih prostora, preminuo je na današnji dan, 19. februara u Kliničkom centru Vojvodina.
Tri godine bez Panonskog mornara: Sećanje na Đorđa Balaševića
Đorđe Balašević, jedan od najznačajnijih kantautora sa ovih prostora, preminuo je na današnji dan, 19. februara u Kliničkom centru Vojvodina.
Koncert ansambla CIRCLE 29. novembra u Beogradu
Koncert se održava u okviru trećeg izdanja serije koncerata “Evropa u gostima”, između dva koncerta i edukativnih programa u Užicu i Novom Sadu.
Na Bogojavljensku noć u čast Đorđa Balaševića
Fondacija Balašević, danas, 19. januara organizovaće program naziva "Na Bogojavljensku noć" u čast preminulog kantautora Đorđa Balaševića.
-
Komentari
Komentara: 1
Postavi komentar:
30-10-2017 | 21:45Andelka Petrić Krstekanić kaze:
Jedan ...jedini ..jedinstven ...no na koncertu u Zg davno ..davno 2003 ...vodila sam moje dvije kčeri tada 4i 5god.stare ....spavale su samo uz "Bašu"i Sanja moja najmlađa je plakala od ljubomore ....Marina ima svoju pjesmu ...Zamolila je Bašu(one nisu mogle izgovoriti Đole)da napiše i jednu za nju ....zato Đole moja Sanja sad ima 20 god.i još uvijek se nada ...inaće dolazim na zg koncert i veselim se . Dolaze i Marina i Sanja ...hvala za sve ...bas sve pjesme ..da te nema trebali bi te izmisliti ....
Odgovori