Slušate: Vikend uz Naxi

Pesma: Zana - Sto ne znam gde si sad

Vikend uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Zana - Sto ne znam gde si sad
    2. Sergej Ćetković - Dolazim
    3. Gibonni - Kad sam nasamo s njom
    4. Parni Valjak - Uhvati Ritam
    5. Željko Joksimović - Ledja o ledja
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Bilja Krstić - Petak - Mojih 50
    2. 11. septembar - 1 - Dodir noći
    3. 11. septembar - 2 - Dodir noći
    4. 11. septembar - 3 - Dodir noći
    5. Bilja Krstić - Četvrtak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Fenomenalna čokoladna torta Fenomenalna čokoladna torta

    Ko još može da odoli savršenoj čokoladnoj torti koja se topi u ustima... Pripremite je na najjednostavniji način, ušuškajte se i uživajte...

    Pasta sa kukuruzom i slaninom Pasta sa kukuruzom i slaninom

    Gotovo da ne postoji osoba koja ne voli pastu, a mnogi od nas je imaju na meniju skoro svake nedlje. Različite kombinacije ukusa mogu da razbiju monotoniju, a nije isključeno ni da vam baš ova kombinacija postane favorit.

  • Zdravlje
    Grašak kao izvor zdravlja: Bogatstvo proteina i vlakana Grašak kao izvor zdravlja: Bogatstvo proteina i vlakana

    Grašak je dugo bio potcenjen i često smatran „neukusnim“, ali ova moćna mahunarka poslednjih godina sve više postaje omiljeni deo nutritivnih obroka.

    12 znakova da vam nedostaje gvožđe! 12 znakova da vam nedostaje gvožđe!

    Gvožđe je ključni mineral za održavanje organizma aktivnim.

  • Putovanja
    Španija kreće stopama Francuske: Uvode se nova pravila za pušače Španija kreće stopama Francuske: Uvode se nova pravila za pušače

    Na plažama, autobuskim stajalištima i terasama barova verovatno više neće biti dozvoljeno pušenje.

    Forbes proglasio najlepša sela na svetu - prvih osam nalazi se u Evropi Forbes proglasio najlepša sela na svetu - prvih osam nalazi se u Evropi

    Kada je reč o slikovitim mestima i bajkovitim gradićima, Evropa nema premca. To potvrđuje i nova Forbes lista 50 najlepših sela na svetu, na kojoj prvih osam mesta pripada evropskim destinacijama.

  • Preporučujemo
    Očistite zagorelo posuđe uz pomoć jednostavnih trikova? Očistite zagorelo posuđe uz pomoć jednostavnih trikova?

    Zagorelo posuđe može da predstavlja pravi izazov za čišćenje, a često se poseže za grubim priborom poput žičanih četki ili agresivnim hemijskim sredstvima. Ipak, postoje jednostavni i prirodni načini da ga očistite, bez oštećivanja posuđa – pritom su ekološki prihvatljivi i veoma efikasni.

    Kako da operemo patike u veš mašini, a da ih ne oštetimo? Kako da operemo patike u veš mašini, a da ih ne oštetimo?

    Patike su obuća koju često nosimo u različitim uslovima – tokom šetnje, vežbanja, pa čak i po kiši ili blatu – zbog čega se brzo zaprljaju. Ako planirate da operete patike u veš mašini, važno je da preduzmete nekoliko koraka kako biste ih zaštitili od oštećenja.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.35 117.17 117.99
    CHF 124.48 125.36 126.24
    USD 99.22 99.92 100.62
  • Povezani članci
  • Đule Van Gogh u Mojih 50

    Od ponedeljka,11. novembra gost emisije "Mojih 50" je Zvonimir Đukić - Đule.




    10-11-2024 | 18:00 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Naxi media, Željka Dimić

     

    Zvonimir Đukić Đule, poznatiji kao Đule Van Gogh, frontmen je istoimene grupe koja već više od tri decenije uspešno stvara na regionalnoj rok sceni i smatra se jednim od najznačajnijih bendova na ovim prostorima.

    Iako je njegovu karijeru obeležio pomenuti bend, Đule je prve "muzičke korake" načinio tokom srednjoškolskih dana u sastavu "Haos", a potom i u bendu "Apartman 69".

    "Van Gogh" je osnovan januara 1986. godine, a prvu postavku su činili Zvonimir Đukic Đule, gitarista, Srboljub Srba Radivojević, bubnjar, pevač Goran Milisavljević i basista Predrag Popovic (ex Rock Express).

    "Van Gogh" rad obnavlja 1990. objavljivanjem promo singla "Gubiš me", a tokom 1991. godine ogromnu pažnju privukao je album "Svet je moj" na kome Đule prvi put preuzima ulogu pevača.


    Iako su do tada iza sebe imali četiri albuma, 1996. godine, albumom "Hodi" grupa širi svoju žanrovsku ponudu i ono što je posebno interesantno, osvaja publiku modernim i efektnim video spotovima. Većina materijala je Đuletova dok se u kreativnom timu pojavljuje i Saša Dragić u hitu "Polje snova", a tekst pesme "Hodi" se oslanja na motive slavnog Momčila Nastasijevića.

    Spot za pesmu "Delfin" dobio je Srebrnu maslinu na festivalu TV spotova i kratkih filmova u Baru.

    Godine 2002. "Van Gogh" započinje rad na filmu "Dr Under" po scenariju i u režiji Nebojše Radosavljevića. Odabrane lokacije Resavska pećina i Đavolja varoš, poslužile su grupi i reditelju da u direktnom spoju prirodnih lepota naše zemlje, i savremenog zvuka albuma "Dr Under", naprave spoj između prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. 

    "Van Gogh" je tokom postojanja zabeležio brojne posećene turneje kako na domaćem tržištu, tako i u regionu, a tokom tri decenije postojanja iza sebe imaju zavidan broj studijskih albuma: "Van Gogh" (1986), "Svet je moj" (1991), "Strast" (1993), "Besn ilo u zemlji čuda" 1994."Tragovi prošlosti" (1995), "Hodi" (1996), "No Comment" (1997), "Opasan ples" (1999), "Happy New Ear" (2001), "Dr Under" (2002), "Kolo" (2006), "Lavirint" (2009), "Neumeren u svemu" (2013), "More bez obala" (2019).

    Godine 2007. su osvojili nagradu MTV „Adrija“ za najboljeg regionalnog izvođača (engl. Best Adriatic Act). U proleće 2009. godine izlazi album pod nazivom „Lavirint“ koji je u periodu od jednog meseca prodat u više od 100.000 primeraka.

    Nakon što su nas 2019. godine obradovali albumom „More bez obala“, i turnejom, koja je trajala punih pet godina, grupa Van Gogh sada započinje i najavljuje svoje novo muzičko poglavlje singlom „Lud i sam“.


    „Prateći senzibilitet, osmelili smo se na novi muzički iskorak, bez želje da podilazimo ukusima i krutim stilskim odrednicama. Sad kad je album završen, želja nam je da na svaka tri meseca, korak po korak, singl po singl, spot po spot, razmenjujemo energiju sa publikom. Sve kockice "mozaika", složiće se 2026. godine na vinilu i CD-u, u sliku našeg jedanaestog po redu studijskog albuma“,
    najavio je Đule i obradovao publiku koja mu je verna godinama unazad.


    U emisiji ,,Mojih 50'' čuveni roker će otkriti ko su ,,krivci'' što je on ,,stavio trzalicu u džep'', kao i zašto je postao i pevač benda. Čućete i na čijim koncertima je cepao svoju majicu od uzbuđenja i lepote, kao i zbog čijih koncerata je putovao autostopom čak do Pule.

    Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu, najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.

    Pogledajte koje je pesme Đule Van Gogh odabrao u emisiji Mojih 50.

    Ukoliko ste propustili emisiju u kojoj je gostovao, možete je poslušati OVDE.

    Galerija
  • Pročitajte i...
    Spisak 50 omiljenih pesama - Bilja Krstić Spisak 50 omiljenih pesama - Bilja Krstić

    Pogledajte koje je pesme Bilja Krstić odabrala u emisiji Mojih 50.

    Bilja Krstić u Mojih 50 Bilja Krstić u Mojih 50

    Od ponedeljka, 8. septembra gošća emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Bilja Krstić.

    Spisak 50 omiljenih pesama - Jadran Malkovič Spisak 50 omiljenih pesama - Jadran Malkovič

    Pogledajte koje je pesme Jadran Malkovič odabrao u emisiji Mojih 50.

    Jadran Malkovič u Mojih 50 Jadran Malkovič u Mojih 50

    Od ponedeljka, 1. septembra gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je glumac, Jadran Malkovič.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: