-
Poslednjih 5 pesama
- Ana Stanić - Suncan dan
- Prljavo Kazalište - Sve je lako kad si mlad
- Bojan Marović - Tebi je lako
- Bajaga - S' Druge Strane Jastuka
- Djordje Balašević - Andjela (Moja je draga vestica)
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaći sladoled od nektarina
Ako niste imali priliku da probate sladoled od nektarina pravo je pitanje šta čekate? Isprobajte recept koji ne uključuje veštačke arome i verujte nam na reč da će vas ukus ovog fenomenalnog deserta oduševiti.
Kokos rolat
Ako ste ljubitelj kokosa, obavezno obradujte sebe ovim fenomenalnim desertom. Poslužite ga uz kafu ili hladnu limunadu za još bolji ugođaj.
-
Zdravlje
Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti?
Tamni kolutovi ispod očiju (poznati i kao periorbitalna hiperpigmentacija) mogu se pojaviti iz više razloga - genetike, alergija, umora, dehidratacije i drugih faktora. Mada nisu opasni po zdravlje, mogu uticati na samopouzdanje. Postoje kućni i medicinski tretmani koji mogu pomoći u ublažavanju njihovog izgleda.
Ubrzajte metabolizam i dovedite liniju do savršenstva!
Postoji nekoliko jednostavnih i efikasnih načina da podržite svoj metabolizam, od kojih mnogi uključuju jednostavne promene u vašoj ishrani i načinu života.
-
-
Putovanja
Putovanja zbog koncerata sve su popularnija, a evo koji gradovi prednjače!
Putovanja na koncerte i muzičke festivale – poznata kao gig-tripping – već neko vreme su jedan od izraženijih trendova u turizmu. Predviđa se da će tržište „muzičkog turizma“ do 2030. godine dostići vrednost od gotovo 263 milijarde dolara.
Italija proglašena za „ultimativnu“ destinaciju za solo avanturiste u 2025. godine!
Ako ste planirali solo putovanje u 2025. i tražite destinaciju koja ne nudi samo kulturno obogaćenje već i uzbuđenje i dozu adrenalina, Italija je – prema novom istraživanju – pravo mesto za vas.
-
Preporučujemo
Saveti koji će pomoći da vam paradajz danima ostane svež i sočan
Paradajz zaista može da ostane svež danima, pa čak i nedeljama, ako nije previše mekan i zreo. Međutim, veoma je važno da obratite pažnju na način na koji skladištite paradjz, jer postoji jedno mesto koje nikako nije povoljno.
Zaboravite hemikalije: Očistite celu kuću uz pomoć limuna!
Limunska kiselina poseduje izuzetnu moć čišćenja i pokazala se kao jedno od najučinkovitijih prirodnih sredstava za održavanje higijene doma. Zahvaljujući svojim antibakterijskim i dezinfekcionim svojstvima, idealna je za sve koji žele da izbegnu upotrebu agresivnih hemikalija i opredele se za zdravije, ekološki prihvatljivije alternative.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.40 117.22 118.04 CHF 124.08 124.96 125.83 USD 100.90 101.61 102.32
-
Dražen Žerić Žera u Mojih 50
Od ponedeljka, 12. avgusta prisećamo se emisije Mojih 50 na Naxi radiju u kojoj je gostovao Dražen Žerić Žera.
11-08-2019 | 12:00 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Žera se ubraja među najtalentovanije muzičare sa naših prostora i najzaslužniji za osnivanje i opstajanje kultne grupe "Crvena Jabuka".Muzičku karijeru započeo još kao srednjoškolac. U Sarajevu je završio muzičku školu, odsek klavir. Od 1984. godine počinje da svira u bendu „Žaoke“. Posle godinu dana dobio je poziv od svog prijatelja Dražena Ričla da pređe u tek nastalu grupu "Crvena jabuka" u kojoj je i dalje frontmen.
Od nastanka, 1985. godine do danas, "Crvena jabuka" je nizala uspeh za uspehom, a njihov treći album "Sanjati" iz 1988. godine smatra se najboljim albumom napravljenim na prostorima bivše Jugoslavije. Njihov muzički opus obuhvata preko 10 studijskih albuma: 1986 - Crvena jabuka, 1987 - Za sve ove godine, 1988 - Sanjati, 1989 - Tamo gdje ljubav počinje, 1991 - Nekako s proljeća, 1996 - U tvojim očima, 1997 - Svijet je lopta šarena, 2000 - Sve što sanjam, 2002 - Tvojim željama vođen, 2005 - Oprosti što je ljubavna, 2007 - Duša Sarajeva, 2009 - Volim te, 2011 - Za tvoju ljubav, 2013 - Nek' bude ljubav...Njhove pesme obeležile su mnoge generacije i periode, a neke od njih su postala antologijske. "Volio bih da si tu", "Ostani" , "Vjetar", "Stižu me sjećanja", "Bježi kišo", "Nekako s proljeća", "Bacila je sve niz rjeku" samo su neke od pesama koje su popularne kao i prvog dana od objavljivanja.
Koncerti "Crvene jabuke" predstavljaju okupljanje ljubitelja dobre muzike i romantika, a ostaće upamćen njihov koncert u parku Tašmajdan 23. juna 1989. godine koji iako praćen letnjim pljuskom nije rasterao publiku.
Krajem 2018. godine "Crvena jabuka" je objavila novi album "Nocturno" na kojem se nalazi 11 novih numera, a isti je obeležila sjajnim koncertima u Kombank dvorani i Sava Centru.
U emisiji "Mojih 50" Žera će se, uz jednu pesmu, setiti Sarajeva iz 90-ih godina i jedne male peći oko koje su okupljeni prijatelji. Čućete i koja pesma i grupa su bile "vrhunski fol", kao i čija pojava je, kao i celokupni muzički opus, po Žerinom mišljenju kao "svemirski brod".
Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. Emisiju "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.
Pogledajte koje pesme je Dražen Žerić Žera odabrao u emisiji "Mojih 50".
Ukoliko ste propustili emisiju u kojoj je gostovao Dražen Žerić Žera, možete uje poslušati OVDE. -
Pročitajte i...
Spisak 50 omiljenih pesama - Milan Bujaković
Pogledajte koje je pesme Milan Bujaković odabrao u emisiji Mojih 50.
Spisak 50 omiljenih pesama - Arsenije Tubić
Pogledajte koje je pesme Arsenije Tubić odabrao u emisiji Mojih 50.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: