Divna Ljubojević održala koncert u Sava Centru
Interpretatorka duhovne muzike Divna Ljubojević sa svojim horom Melodi u četvrtak uveče u Sava centru održala je Vaskršnji koncert Slovo ljubavi u Bogorodičinom gradu.
24-04-2017
|13:44
|Autor / Izvor: Naxi media
Koncert je bio podeljen u pet blokovskih celina, a zvona bi označila prelazak iz jedne u drugu. Vizantijski napevi kao što su „Kratima – Terirem“, „Anastaseos Imera“, „Polijelej“ bili su dominantni u drugom i trećem bloku. Publika, vaspitana i naučena na ovakve događaje, bez greške je prepoznavala kada treba tišinu sa bine da isprati na isti način, a kad aplauzom da nagradi Divnu i ostale protagoniste.
Valja posebno naglasiti da je zvuk u dvorani bio - savršen. Sve se kristalno jasno čulo u osamdesetak minuta, koliko je ugođaj potrajao. Sat i deset minuta pošto se pojavila na sceni, rekla je Divna šarmantno „Ovo je bio zvaničan deo koncerta, a sad sledi bis“, i to je, uobičajeno već, bilo sve kad je u pitanju njena komunikacija sa publikom.
„Slovo ljubavi u Bogorodičinom gradu“ donelo je i valaamske, starobugrske, ruske napeve, kao i rukopise Mokranjca, Rahmanjinova... Repertoar kakav, uostalom, očekuju svi koji vole ono što umetnica svetske reputacije već više od četvrt veka neguje. Divna i “Melodi” su iz Sava centra ispraćeni dugim aplauzom oduševljene beogradske publike. Sasvim dovoljno da se tradicija Divninih koncerta u Sava centru uspešno nastavi.
Posle koncerta Divna se zadržala ispred dvorane kako bi brojnim poštovaocima potpisivala CD-ove "Antologija - najlepše duhovne muzike pravoslavnog istoka". "Antologija" je bila najprodavaniji album u 2016. godini za izdavača PGP RTS.