-
Poslednjih 5 pesama
- Piloti - Zaboravljeni
- Arsen Dedić - Milena
- Doris Dragović - Malo mi za sriću triba
- Knez - Tina bambina
- Denis & Denis - Oaza snova
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Danas počinje Belef
Već 27 godina grad Beograd organizuje Beogradski letnji festival koji okuplja najbolje izvođače muzičke, plesne i pozorišne umetnosti širom sveta. Ove godine festival nosi naziv U srcu BELEF i svečano se otvara danas, 22. juna u 20.00 u Kombank dvorani koncertom Summer Reunion.
22-06-2018 | 10:03 | Autor/Izvor: Naxi media-Cebef PR
Foto: Bigstockphoto/VladimirNenezic
Koncertu će prethoditi performans igrača Instituta za umetničku igru ispred platoa Kombank Dvorane na Trgu Nikole Pašića koji će početi 19.30.
Vođen umetničkim direktorom BELEF-a Aleksandrom Ilićem i glavnom dirigentkinjom IPOC-a Džin Fu, koncert povodom otvaranja ovogodišnjeg BELEF-a, biće predstavljen kao saradnja između grada Beograda, Global Intercultural Performing Arts Cast (GIPAC), International Prodigy Orchestra and Choir (IPOC) kao i Fonda za mlade talente.
Njegov koncept čini susret savremenog plesa i klasične muzičke literature poreklom iz kineske, američke i evropske kulturne baštine. Repertoar koji će 22. juna biti prikazan u Kombank dvorani obuhvata “Fantaziju na srpske teme”, ruskog kompozitora Nikolaja Rimskog Korsakova; “Narodne pesme Somerseta”, engleskog kompozitora Ralfa Vogan Vilijamsa; “Fanfare za običnog čoveka”, američkog kompozitora Arona Koplanda; “Ples naroda Jao”, kineskih kompozitora Liju Tiješana i Mao Juana kao i “Farandolu”, iz svite “Larlesen”, francuskog kompozitora Žorža Bizea i mnoge druge.
Na poziv GIPAC asocijacije da uzmu učešće na koncetu povodom otvaranja BELEF-a, odazvali su se renomirani voklani solisti iz SAD, Kine i Srbije, naglašavajući međunarodni karakter festivala. Beogradska publika i svi gosti Beograda imaće zadovoljstvo da slušaju prvakinju opere Narodnog pozorišta u Beogradu, primadonu Jasminu Trumbetaš Petrović (sopran), Wanzhe Zhang (sopran), kojima će se pridružiti mladi solisti koji ponosno koračaju stazama klasične operske literarure- Marija Jelić (sopran) i Džongto Li (bariton).
-
Pročitajte i...
31. BELEF počinje 23. juna
I ove godine BELEF će biti organizovan u Botaničkoj bašti Jevremovac, na jedinstvenom, posebnom mestu, prvoj i jedinoj botaničkoj bašti u Srbiji koja je u isto vreme i spomenik prirode i spomenik kulture. Takođe, programi će se odvijati i na scenama Ateljea 212, Narodnog pozorišta u Beogradu, Teatra Vuk, Bitef teatra, kao i u prostorima naših ustanova kulture.
Otvaranje 30. Beogradskog letnjeg festivala
Pozorište Atelje 212 otvara 30. jubilarni BELEF premijerom predstave naziva Drama o kraju sveta 23. juna u 19 časova u Botaničkoj bašti "Jevremovac".
Ja, Feđica: Scensko čitanje drame Feđe Stojanovića
U čast glumca Feđe Stojanovića, u okviru ovogodišnjeg BELEF-a 6. jula u 19:30h na sceni Ateljea 212 biće izvedeno scensko čitanje drame "Ja, Feđica", čiji je autor proslavljeni glumac.
BELEF otvara mjuzikl Cigani lete u nebo
Ovogodišnji BELEF će biti otvoren 27. juna na Kalemegdenu (plato kod Pobednika), mjuziklom Cigani lete u nebo, Pozorišta na Terazijama.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: