Slušate: Dodir noći

Pesma: Duško Jakšić - Camac na Tisi

Dodir noći
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Duško Jakšić - Camac na Tisi
    2. Merlin - Smijehom strah pokrijem
    3. Oliver Mandić - Dodje mi da vrisnem tvoje ime
    4. Toše Proeski - Jos uvek sanjam da smo zajedno
    5. Zdravko Čolić - Ruška
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Suzana Lukić - Utorak - Mojih 50
    2. 15. april - 1 - Dodir noći
    3. 15. april - 2 - Dodir noći
    4. 15. april - 3 - Dodir noći
    5. Suzana Lukić - Ponedeljak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Oslić u vinu Oslić u vinu

    Sačuvajte ovaj recept ako ste ljubitelj ribe jer će vas oduševiti.

    Profiterole: Desert koji se ne odbija Profiterole: Desert koji se ne odbija

    Ovo su kolačići koji se ne odbijaju, pa proverite koliko su samo ukusni, kremasti i sočni...

  • Zdravlje
    Najbolja hrana za zdravlje i razvoj dečijeg mozga Najbolja hrana za zdravlje i razvoj dečijeg mozga

    Hrana koju deci dajemo bi trebalo da budete nutritivno bogata i kvalitetna kako bi se njihov mozak i organizam pravilno razvijao.

    Zdravstveni problemi koji mogu da se prepoznaju na osnovu izgleda lica Zdravstveni problemi koji mogu da se prepoznaju na osnovu izgleda lica

    Samo na osnovu facijalne ekspresije možemo da prepoznamo emocije sagovornika. Možemo da uočimo best, tugu, uznemirenost, sreću... Takođe postoji mogućnost da uočimo i izvesne zdravstvene probleme...

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Ako vam je gostoprimstvo najvažnije, ove godine birajte sledeće destinacije Ako vam je gostoprimstvo najvažnije, ove godine birajte sledeće destinacije

    Ljudi koje vole da putuju imaju različite prioritete. Dok neki prioritet daju prirodnim lepotama, drugi se zaljubljuju u arhitekturu. Ima i onih kojima je gastronomska ponuda najvažnija, a svakako se izdvajaju turisti kojima je na vrhu liste prioriteta ljubaznost lokalnih stanovnika.

    Planirate letovanje? Pogledajte prvo listu najboljih plaža u 2024. godini Planirate letovanje? Pogledajte prvo listu najboljih plaža u 2024. godini

    Popularni sajt Book Retreats objavio je listu najboljih evropskih plaža u 2024. godini.

  • Preporučujemo
    Trikovi za prolećno sređivanje kuće: Na ove stvari posebno obratite pažnju Trikovi za prolećno sređivanje kuće: Na ove stvari posebno obratite pažnju

    Proleće je savršeno vreme za temeljno čišćenje i osvežavanje vašeg doma. Ovo je zapravo vreme kada se većina upušta u generalno sređivanje kuće, a kako biste sve završili brže i imali najbolje rezultate neophodno je da obratite pažnju na neke savete i primenite određene trikove.

    Produžite život cveću u vazi: Zapamtite ove trikove Produžite život cveću u vazi: Zapamtite ove trikove

    Cveće na stolu zaista ulepšava ambijent u unosi toplinu u dom. Ali kada nam cveće uvene nakon samo nekoliko dana, obično osetimo tugu... Uz par trikova cveće u vazi može da vam traje mnoge duže, a ujedno da izgleda sveže, kao da je upravo ubrano...

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.32 117.14 117.96
    CHF 120.03 120.88 121.72
    USD 109.57 110.34 111.12
  • Povezani članci
  • Danas je Svetski dan radija

    Svetski dan radija obeležava se danas u znak sećanja na 1946. godinu kada je osnovan Radio Ujedinjenih nacija. UNESKO je 2011. proglasio 13. februar za Svetski dan radija, a 2013. godine je i Generalna skupština UN to formalno usvojila.




    13-02-2020 | 00:11 | Autor/Izvor: Naxi media-en.unesco.org

    Foto: Bigstockphoto/Ksander

     

    Poruka Odri Azule, generalne direktorke UNESCO na Svetski dan radija 13. februar 2020.

    Na ovaj dan slavimo moć radija da prenese i promoviše različitost u svim formama.
    Svi se osećaju kao kodu kuće u „zemlji glasa“, kako je Volter Bendžamin zvao radio u svojim radovima o njemu. Raznolikost kanala za emitovanje – AM, FM, dugi talasi i, sve više, digitalni radio, web radio i podkasti – u skladu je sa raznolikošću sadržaja i napravljenih programa, kao i mnogobrojnih mišljenja, kulturoloških izraza i izraženih senzibiliteta.
    Kroz slobodu koju nudi, radio je jedinstveno sredstvo za promovisanje kulturološke raznolikosti. Ovo je posebno slučaj sa urođeničkim narodima, za koje radio može da bude pristupačan medij za deljenje njihovih iskustava, promovisanje njihove kulture i izražavanje njihovih ideja na njihovom jeziku. Isto je i sa društvenim radio stanicama, koje prenose brige mnogih društvenih grupa čiji bi glasovi imali daleko manji uticaj u javnim raspravama bez radija. Upravo zato UNESCO aktivno podržava ovakve radio stanice i trudi se, svim sredstvima koja su mu na raspolaganju, da pomogne u njihovom razvoju.
    Pozivajući slušaoce da prošire svoje vidike, da otkriju nove perspektive i da neguju interkulturalno razumevanje, radio je humanistički medij koji pomaže u borbi protiv predrasuda i diskriminacije.
    Ova raznolikost mora biti vidljiva u radijskom sadržaju, kao i među tvorcima sadržaja – tehničarima, programerima, novinarima, tonskim realizatorima, svako ima svoju ulogu u tome. U tom kontekstu, važno je da i sama radio industrija bude industrija raznolikosti koja oslikava složenost i bogatstvo naših društava. Raznolikost je takođe i prednost, jer je sinonim za veću kreativnost i inovacije u proizvedenom sadržaju.
    S tim u vezi, UNESCO posebnu pažnju poklanja promociji većeg učešća žena u radio industriji. Rodno senzitivni indikatori za medije pomažu u merenju svesti o rodnoj ravnopravnosti u medijima i proizvedenom sadržaju, omogućavaju procenu u konkretnim uslovima o postignutom napretku – i ono što tek treba da bude urađeno – u davanju većeg prostora raznolikosti.
    „Kad god uključimo radio, fenomen koji sledi ima određeni izraz. Radio „nam govori“, iako nikoga ne slušamo“. Ovim rečima Teodor Adorno slavi magiju radija, magiju koju mi i dalje podržavamo na Svetski dan radija.

     


    (Foto: en.unesco.org-World Radio Day)

     

    Pluralizam, zastupljenost, raznolikost

     

    Radio je moćan medij za slavljenje čovečanstva u svoj njegovoj raznolikosti i predstavlja platformu za demokratski diskurs. Na globalnom nivou, radio ostaje medij koji se najviše konzumira. Njegova jedinstvena sposobnost da dopre do najšire publike znači da radio može da oblijuje društveno iskustvo različitosti, da bude arena za sve glasove da govore, budu zastupljeni i da se čuju. Radio stanice treba da služe različitim zajednicama i odražaavju raznolikost publike u njihovim organizacijama i u radu.

    Radio je jeftin medij koji je posebno pogodan da dopre do udaljenih zajednica i ranjivih grupa, a nudi platformu za učešće u javnim debatama, bez obzira na obrazovni nivo ljudi. Takođe, igra ključnu ulogu u vanrednim situacijama i pomoći u nepogodama.

    Radio je jedinstveno pozicioniran da okuplja zajednice i podstiče pozitivan dijalog za promene. Slušajući svoju publiku i odgovarajući na njihove potrebe radijski servisi pružaju raznovrsnost pogleda i glasova potrebnih za suočavanje sa izazovima sa kojima se svi suočavamo.

    Za Svetski dan radija 2020. UNESCO poziva radio stanice da podrže različtiost, kako u svojim redakcijama, tako i u programu.


    (Foto: en.unesco.org-World Radio Day)


    Poreklo

    Izvršni odbor UNESCO preporučio je Generalnoj skupštini proglašenje Svetskog dana radija, na osnovu obimnih konsultacija koje je UNESCO sproveo 2011. godine, a na predlog Španije. Vođa projekta, Academia Espanola de la Radio, dobila je podršku različtih aktera, uključujući velike međunarodne radio-difuzne servise i radio-difuzne sindikate i udruženja.

    Generalni direktor UNESCO predložio je da to bude 13. februar, dan kada je 1946. osnovan Radio Ujedinjenih nacija.

    Generalna skupština UNESCO na svom 36. zasedanju proglasila je 13. februar Svetskim danom radija.

    14. januara 2013. godine Generalna skupština UN formalno je podržala UNESCO-ov proglas Svetskog dana radija. Tokom 67. zasedanja, usvojena je rezolucija kojom je 13. februar proglašen Svetskim danom radija.

    Svrha

    Ciljevi ovog dana su povećati svest javnosti i medija o važnosti radija; podstaći donosioce odluka da uspostave i pruže pristup informacijama putem radija; kao i poboljšavanje umrežavanja i međunarodne saradnje među emiterima.

     

  • Pročitajte i...
    svetski dan radija Ovo je naš dan: Otkrivamo 25 interesantnih činjenica o radiju

    Danas slavimo svetski radija! Zato, sa posebnom radošću delimo sa vama 25 impozantnih činjenica koje verovatno niste znali...

    Slavimo Svetski dan radija Slavimo Svetski dan radija

    Svetski dan radija obeležava se danas! UNESKO je datum 13. februar ustanovio kao Svetski dan radija 2011. godine.

    Tijana Bogićević premijera "Kad odem": Svetski dan radija slavimo uz novu pesmu Tijane Bogićević na Naxiju

    Danas će slušaoci Naxi radija imati priliku da u 12:30 h premijerno čuju novu pesmu Tijane Bogićević “Kad odem”.

    Svetski dan radija 2023: U slavu radija! Svetski dan radija 2023: U slavu radija!

    Svetski dan radija obeležava se 13. februara. To je datum koji je UNESKO utvrdio 2011. godine i to baš zato što je 13. februara 1946. godine prvi put emitovan program Radija UN.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: