Čokoladne šnite s kremom od kokosa

06-06-2015

|

09:06

Kokos i čokolada savršeno se slažu i u ovoj kombinaciji!

Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 30.1.2014. - 12:32:00

Kolač od kokosa i čokolade
Foto:(tishboyle)

Testo:
6 jaja
prstohvat soli
200 gr šećera
120 gr maslaca, omekšanog
260 gr brašna
4 kašike kakao praha
3 kašike praška za pecivo
1,5 dl vode
3 kašike ruma
Puding krem:
1 vrećica pudinga s ukusom vanile
100 gr šećera
2,5 dl kokosova mleka
1 dl soka od ananasa
5 gr brašna od kokosa
30 gr punomasne kisele pavlake ili milerama
Preliv:
1 dl soka od ananasa
½ dl vode
Premaz:
3 - 4 kašike marmelade od marelica
50 gr kokosova brašna

Priprema:
Za puding krem: 6 kašika kokosova mleka izmešati s šećerom i vrećicom pudinga. Ostatak kokosovog mleka zakuvati. Skloniti sa šporeta i umešati puding. Vratiti na šporet i mešati dok još jednom zakuva. Ponovo skinuti sa štednjaka, dodati sok od ananasa i kokosovo brašno, dobro izmešati i još jedan minut kuvati neprestano mešajući. Posudu s pudingom staviti u hladnu vodu i pustiti da se ohladi povremeno mešajući. U hladan puding dodati kiselu pavlaku ili mileram i metlicom za sneg dobro izmešati.

Za testo: pećnicu zagrijati na 180°C. Lim za pečenje (35 puta 28 cm) namazati uljem i prekriti papirom za pečenje. Žumance odvojiti od belanca. Maslac omekšan na sobnoj temperaturi kremasto izmešati sa 100 gr šećera. Dodavati jedno po jedno žumance maslacu neprestano mešajući. Belance s prstohvatom soli čvrsto izmešati. Ostatak šećera (100 gr) polako dodavati belancima neprestano mešajući, odnosno dok se šećer ne rastopi. Brašno, prašak za pecivo i kakao izmešati. Rum i vodu izmešati.

Mešavinu brašna i mešavinu ruma naizmenično dodavati smesi od žumanca neprestano mešajući. 1/3 snega od belanca dodati testu i dobro izmešati. Na kraju umešati ostatak snega od belanca i metlicom za sneg lagano umešati. Testo izliti na lim i izravnati.

Puding krem staviti u špric za krem sa srednje velikim otvorom i krem istiskivati u testo i to tako da vrh šprica samo malo uronimo u testo i malu količinu krema istisnemo. Izgleda dekorativnije ako manju količinu kreme istisnemo i male razmake između krema pravimo. Staviti peći oko 35 – 40 minuta.

Sok od ananasa izmešati s vodom i kolač preliti. Zatim kolač namazati zagrejanom marmeladom i posuti kokosom.