-
Poslednjih 5 pesama
- Zdravko Čolić - Madjarica
- Tony Cetinski - Zbogom Odlazim
- Kemal i Danijela - Ovako ne mogu dalje
- Smak - Daire
- Massimo Savic - Neka Ti Plove Brodovi
-
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
-
-
Kuća
Dubinsko čišćenje doma
Iako svakodnevno, jednom nedeljno ili u zavisnosti od potreba pribegavamo čišćenju doma, postoje neki elementi čišćenja koje nije potrebno raditi tokom kraćih vremenskih perioda, ali je svakako nužno makar jednom ili dva puta godišnje.
Vaša deca će biti oduševljena: Napravite sami
Igra je od neizmernog značaja za pravilan razvoj deteta. Iako igračke uglavnom kupujemo, uvek se možemo oprobati u pravljenju kućica, raketa koje će učiniti da deca izmaštaju neke druge svetove i prepuste se igri unutar njihovih soba.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.76 117.58 118.40 CHF 105.57 106.31 107.06 USD 96.63 97.31 97.99
-
Čistiji dom u nekoliko koraka
Ne preterujte sa upotrebom „hemikalija“. Ako ih stavite više nego što je potrebno, površine koje ste izbrisali neće biti čistije, već lepljivije.
06-06-2015 | 10:11 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto/i-pag
Uporno brisanje, svaki put kada nešto prospete po tepihu, samo će da izliže i iskrivi vlakna. Fleke ćete možda i uspeti da skinete, ali uništena tkanina može da deluje ružnije nego isflekana. Najbolje je da kašikom prvo sastružete mrlju, prebrišete to mesto vlažnom, čistom, belom krpom, a zatim prekrijete peškirom koji će da upije višak vlage. Zatim nanesite sredstvo za uklanjanje fleka, prethodno ga testirajte na skrivenom delu tepiha, ispod kreveta na primer.
Sunčan dan nas obično pokreće na akciju i sređivanje kuće. Međutim, pranje prozora tada se ne preporučuje, jer se sredstva koja koristite, zbog toplote brzo suše i ostavljaju tragove na staklu, pa je efektnije da prozore brišete kada je oblačan dan, ali ne pada kiša.
Na kvakama i sudoperi se skuplja najviše bakterija, one se brzo razmnožavaju i zato ih što češće čistite sredstvima za dezinfekciju. Pre kupovine specijalnih preparata, pročitajte šta piše na etiketi, jer većina mora da stoji određeno vreme na površini, da bi delovala. Ako samo poprskate i odmah obrišete, nećete uništiti bakterije.
Takođe, važno je da ne preterujete sa upotrebom „hemikalija“, ako ih stavite više nego što je potrebno, brže će se potrošiti, a površine koje ste izbrisali neće biti čistije, već lepljivije. Ukoliko koristite sirće ili limunov sok, vodite računa da posle dobro isperete vodom i obrišete suvom krpom. -
Pročitajte i...
Osveživač za dom: Napravite lako i brzo
Ukoliko volite da se u vašem domu osete osvežavajuće arome, te često koristite sveće ili mirisne štapiće, pokušajte da napravite osvežavajući sprej koji će vaš stambeni prostor učiniti mirišljavim.
Koje kozmetičke preparate ne bi trebalo da držite u vašem kupatilu?
U kupatilu na policama i odložnim delovima nameštaja uglavnom držimo različitu kozmetiku, odnosno različite preparate za održavanje higijene, čišćenje, negu. Možda niste znali, ali neke od preparata poput parfema ne bi trebalo držati u kupatilu, jer im ta sredina ne prija i šteti njihovoj strukturi.
Kako pospremiti kuću uz manjak vremena
Situacija u kojoj vam dolaze gosti, a vi od poslovnih i privatnih obaveza niste stigli da uradite generalno čišćenje kuće, može biti pravi izazov. To ne mora nužno da znači da ćete ostaviti loš utisak, ali donosimo vam nekoliko saveta kako da izvučete najbolje iz ovakvih situacija. Kako brzo pospremiti dom?
Sezonsko odlaganje garderobe
Promenom godišnjih doba, dolazi i do promena u našem garderoberu, što zahteva reorganizaciju garderobe. Ukoliko pripadate onom delu populacije koji ne drži svu garderobu na jednom mestu, već je sezonski odlaže, donosimo vam nekoliko saveta kako da olakšate sebi, ovaj, neretko, zahtevan posao.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: