-
Poslednjih 5 pesama
- Vlado Georgiev - Šta bi prijatelji moji
- Crvena jabuka - Nek te on ljubi
- Tony Cetinski - Kao U Snu
- Riblja čorba - Dobro jutro
- U Škripcu - O Je
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Najsočnija pita od bundeve
Miris tradicije i miris detinjstva, a sve to u jednostavnom receptu za našu pitu od bundeve... Možemo li uopšte da zamislimo jesen bez ovog sjajnog deserta?
Vitaminska salata sa narom
Hrskavi crveni kupus, sočni krastavci, slatke šargarepe i cvekla u kombinaciji sa malo voća i zanimljivim dresingom čine je savršenim obrokom ili prilogom.
-
Zdravlje
Kako brzo, bezbedno i na prirodan način sniziti krvni pritisak?
Visok krvni pritisak, poznat i kao hipertenzija, nastaje kada je potrebna prevelika sila da bi krv prošla kroz arterije, što dodatno opterećuje srce. Više od 1,2 milijarde odraslih širom sveta ima visok pritisak, a gotovo polovina njih i ne zna za to.
Namirnice koje verovatno nisu dobre za zdravlje mozga
Ishrana je jedan od najvažnijih faktora koji dugoročno oblikuju kako naše telo i mozak funkcionišu. Neke namirnice obezbeđuju stabilnu energiju, štite neurone i podržavaju pamćenje. Druge, međutim, mogu imati suprotan efekat, podizati nivo šećera u krvi, izazivati upale i remetiti san. Vremenom, te posledice mogu da oslabe koncentraciju, pamćenje i kognitivne sposobnosti.
-
Putovanja
Helsinki ponovo proglašen za najodrživiju destinaciju na svetu
Po drugi put zaredom, finska prestonica zauzela je prvo mesto na Global Destination Sustainability (GDS) indeksu - rang listi koja svake godine meri održivost turističkih destinacija širom sveta.
Gde videti Severnu svetlost 2026. godine? Najlepše destinacije za čarobno iskustvo
Aurora Borealis, poznata kao Severna svetlost, za mnoge je jedno od najlepših i najređih iskustava u životu. Ove godine svetleći zavese bile su vidljive čak i u južnoj Engleskoj, ali uobičajeno ih možete posmatrati samo u hladnim, severnim krajevima sveta.
-
Preporučujemo
Ako vaš veš nakon pranja ima neprijatan miris isprobajte ove trikove!
Ako primetite da vaš veš ima neprijatan, pa čak i gori miris nego pre pranja, to je znak da vašoj mašini za pranje veša treba dubinsko čišćenje.
Održavanje dušeka: Koliko često treba da ih usisavamo?
Verovatno redovno usisavate podove i nameštaj, ali postoji jedan deo doma koji mnogi često zanemaruju - dušek. Iako na prvi pogled deluje čist, on može biti pravo leglo prašine, alergena i grinja, što može negativno uticati na kvalitet vazduha i vaš san. Zato je važno da ga redovno održavate i usisavate, kako biste smanjili nakupljanje nečistoća i poboljšali higijenu spavaće sobe.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.34 117.16 117.98 CHF 124.40 125.27 126.15 USD 99.14 99.84 100.53
-
Besplatni muzički i zabavni programi na otvorenom
Građani i gosti Beograda moći će u petak i subotu da uživaju u nekoliko zanimljivih muzičkih i zabavnih programa na otvorenom koji su besplatni.
20-07-2018 | 14:17 | Autor/Izvor: Naxi media-beograd.rs
Foto: Bigstockphoto/VladimirNenezic
Kako je saopšteno iz Turističke organizacije Beograda, muzički program na Cvetnom trgu se nastavlja. Ovog petka, posetioci će uživati u repertoaru Orkestra za hitne popravke raspoloženja koji će izvesti brojne popularne numere „od bibapa do roka“. Program počinje u 19.30 časova.
Zainteresovani će moći da uživaju i u zabavnom programu naših poznatih glumaca koji će ih kroz pesmu, igru, anegdote, priče i skečeve, na autentičan i humoristički način vratiti u vreme boemske Skadarlije. Program počinje u 19 časova, na Platou ispred Skadarlijske česme, i odvijaće se duž čitave Skadarske ulice. Učestvuju Milan Milosavljević u ulozi Branislava Nušića, Milan Tubić u ulozi Đure Jakšića, Dušica Novaković u ulozi Žanke Stokić i Ljiljana Jakšić u ulozi Skadarlijske dame. Glumac Bojan Hlišč će u ulozi skadarlijskog dobošara čitati Kodeks o ponašanju u Skadarliji, dok će orkestar zajedno sa glumicom Jelenom Mit izvesti nekoliko muzičkih numera koje su bile najslušanije u vreme između dva „velika rata“ u Beogradu.
U okviru aktuelnog kulturno zabavnog programa „Leto na Kosančiću” Turistička organizacija Beograda nastavlja da organizuje besplatne turističke ture obilaska Kosančićevog venca, jednog od najstarijih delova Beograda. Ove subote, od 18 časova, posetioci će imati prilike da u pratnji profesionalnog turističkog vodiča obiđu brojne znamenitosti, spomenike kulture i druga mesta od značaja za našu istoriju i kulturu koja se nalaze na prostoru ove istorijske ambijentalne celine: Konak knjeginje Ljubice, Sabornu crkvu, Patrijaršiju, najstariju kafanu u Beogradu, kuću Mike Alasa, kuću Olje Ivanjicki, mesto nekadašnje biblioteke i mnoge druge. Biće priče i o mestu gde je sniman čuveni film „Maratonci trče počasni krug“ koji je obeležio domaću kinematografiju. Polazak je na uglu ulica Kralja Petra i Kosančićev venac. Prijave na fdjakovic@tob.rs
Od 19 časova sledi muzički program u izvođenju Orkestra za hitne popravke raspoloženja, kada posetioci mogu uživati u odabranim numerama internacionalne popularne muzike.
-
Pročitajte i...
Pop legende, grupa Tap 011 i ove godine u MTS Dvorani
Prošle godine, čuveni Tapovci su počeli sa jednim koncertom u mts Dvorani, a pop sagu završili sa čak četiri održana koncerta! Publici jedne od najpoznatijih pop grupa 90-ih , nije bilo dovoljno samo jedno veče, pa su se mnogi vraćali i na reprizu.
Humanitarni koncert Dore Trifu i mladih muzičara 3. septembra u Luci Beograd
Muzički događaj pod nazivom „Violončelo i srce“, održaće se 3. septembra 2025. godine u „Open Air Corner-u“ u Luci Beograd, od 19.30 časova, na kojem će nastupiti izuzetno talentovana trinaestogodišnja violončelistkinja Dora Trifu, učenica Muzičke škole „Josif Marinković“ i “International School Belgrade”, zajedno sa svojim prijateljima i kolegama – talentovanim mladim muzičarima iz cele Srbije.
Zabranjeno pušenje 31. oktobra u MTS dvorani!
Nakon rasprodatih koncerata u Sarajevu, Ljubljani i Zagrebu, legendarni bend u akustičnoj postavi stiže i u Beograd, gde će nastupiti 31. oktobra u mts Dvorani.
Crvena jabuka – 13. novembra u Sava Centru!
Crvena jabuka je nedavno najavila svoju novu turneju „Nije slučajno“, a kao deo nje zakazan je i veliki beogradski koncert 13. novembra u Sava Centru. Najava je stigla simbolično – s prvim danima proleća, baš kao u njihovoj pesmi „Nekako s proljeća“. A proleće, kao i ova turneja, donosi novi početak, boje, mirise i emocije.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: