-
Poslednjih 5 pesama
- Crvena jabuka - Stižu me sjećanja
- Zana - Jabuke i vino
- Djavoli - Dolazi ljubav
- Boris Rezak - Sudbina
- Zdravko Čolić - Pusti pusti modu
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Kokos kuglof
Ako volite brze i mirisne kolače, ovaj jednostavan kokos kuglof biće vaš novi omiljeni desert za hladnije dane...
Kolač sa tikvicama i maslinama
Ako volite ukuse Mediterana i jela koja se brzo spremaju, ovaj slani kolač sa tikvicama, fetom i maslinama biće pravo otkriće za vas.
-
Zdravlje
Kako ostati budan bez kafe? Pet namirnica koje prirodno daju snagu
Hrana je gorivo za telo i um, ali ne deluje svaka isto: dok one bogate šećerom izazivaju brzi skok i još brži pad energije, postoje namirnice koje pružaju postojan osećaj budnosti i snage. Neke od njih sadrže blagu dozu kofeina uz dodatne hranljive koristi, dok druge telu obezbeđuju prirodnu energiju i pomažu ćelijama da je efikasnije koriste.
Ovo su poruke koje vam telo šalje kada nema dovoljno proteina
Najmanje 10% dnevnog unosa kalorija trebalo bi da potiče iz proteina.
-
Putovanja
Najlepši evropski grad za posetu ove godine - mediteranski dragulj koji je osvojio sve
Pariz, Berlin i Prag su već dobro poznate destinacije, ali prema izboru čitalaca magazina Condé Nast Traveller, najbolji grad za posetu u Evropi 2025. godine je - Valeta, glavni grad Malte.
Prelepi azijski grad proglašen najboljom destinacijom po odnosu cene i kvaliteta ove zime
Post Office je otkrio destinacije na kojima putnici dobijaju najviše za svoj novac.
-
Preporučujemo
Da li je bezbedno jesti smrznutu hranu kojoj je istekao rok?
Pitanje koliko dugo smrznuta hrana ostaje bezbedna za konzumaciju često zbunjuje mnoge. Dr Deina Figure nedavno je u videu na Instagramu objasnila šta zapravo znači kada u zamrzivaču pronađemo namirnice kojima je istekao rok.
Da li čuvate luk na pogrešnom mestu? Otkrijte najlakši trik za duži rok trajanja
Ako primetite da vam se luk pokvari već nakon nekoliko dana, verovatno ga ne skladištite pravilno. Mesto na kojem čuvate luk može značajno uticati na njegovu svežinu i trajanje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.75 125.63 126.51 USD 99.91 100.62 101.32
-
BEMUS: Promena lokacije svečanog otvaranja
U Skupštini Grada Beograda juče je održana Konferencija za novinare povodom 51. Beogradskih muzičkih svečanosti, BEMUS-a.
03-10-2019 | 13:32 | Autor/Izvor: Naxi media-CEBEF PR
Foto: Bigstock/Yastremska
Na Konferenciji su učestvovali Ivan Karl, gradski sekretar za kulturu; Bojan Suđić, umetnički direktor festivala; Damir Handanović direktor Centra beogradskih festivala; kao i muzičari, učesnici ovogodišnjeg festivala - Stjepko Gut, džez trubač i Ljubiša Jovanović, flautista.
Sekretar za kulturu Ivan Karl istakao je da je ovo novi BEMUS u tom smislu da ima zadatak i ideju da se publika podmladi, a program približi mlađim generacijama koje muziku u velikoj meri konzumiraju sa mobilnih telefona, želja je da se njima na vreme otkrije klasična muzika, kako bi kasnije više posećivali koncerte. Otud i slogan Klasika danas više nego ikad, jer postojji namera da se publika koja treba da nastavi tradiciju BEMUS-a, jednog od najstarijih gradskih festivala, privuče na duže staze.
Na početku svog obraćanja umetnički direktor festivala Bojan Suđić je obavestio prisutne da se svečano otvaranje festivala 6. oktobra na kome nastupaju operske zvezde Anđela Georgiju i Čarls Kastronovo uz orkestar RTS, preseljava iz Sava centra u Kolarčevu zadužbinu. Razlog ovome je taj što, i pored glamura koji nudi Velika dvorana SC, Kolarac ipak daje posebne tehničke uslove za održavanje ovako specifičnog događaja i obezbeđuje publici intimniji kontakt sa izvođačima, a osluškivale su se i sugestije, molbe ljubitelja muzike i vokalne umetnosti.
U nastavku svog izlaganja Suđić je rekao da smo ušli zapravo u drugih pedeset godina života BEMUS -a, i da mi zapravo nemamo festival značajniji i utemeljeniji u muzičkoj kulturi od ovog. On je lično pratio radove prethodnih selektora, razvoj festivala, mišljenja i spolja i iznutra, sve koncerte koji su bili uklopljeni manje ili više u celinu, sva osporavanja, krize - ozbiljno ih uzimajući u obzir. Istakao je da mu je važno bilo da 51. Bemus u sebe utka iskustva prethodnih festivala, da se izbegne tendencija koja kod nas postoji, a to je da se istorija meri od nas, već da se raniji rad i iskustva prethodnika takođe uvažavaju posebno kada je reč o festivalu sa ovako dugačkom tradicijom. Sav taj glamur velikih umetnika koji su na Bemusu nastupali, treba uzimati u obzir, kao i prepoznavanje od javnosti i struktura koje su Bemus podržavale, a zadržava se vizija jednog živog festivala, koji nije muzički eksponat, već na mnoge načine odgovara potrebama ovog vremena, kreira nove komunikacije i nove publike, što nam je svima zadatak. On smatra i da svaki od umetnika zaslužuje posebnu konferenciju za novinare, jer su to sve značajne biografije.O celokupnom muzičkom programu informacije se mogu pronaći na oficijalnom sajtu festivala.
-
Pročitajte i...
Muzičko majstorstvo novog milenijuma – pijanista Aleksandar Malofejev samo u Beogradu
Uporedo sa najvećim svetskim muzičkim umetničkim scenama, Velika dvorana Zadužbine Ilije M. Kolarca biće mesto susreta beogradske publike i mladog pijaniste svetske slave Aleksandra Malofejeva (23) u ponedeljak, 17. marta od 20 časova.
Odložen koncert Marije Jelić i Nelsona Kalcija na Kolarcu
Koncert soprana Marije Jelić i pijaniste Nelsona Kalcija, koji je bio zakazan za 9. mart u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine, odložen je zbog bolesti izvođača.
Originalni koncert posvecen kompozitorkama II svetskog rata 9. marta na Kolarcu
Originalni koncert posvećen kompozitorkama, "Strah i vera: Ženski glasovi drugog svetskog rata", održaće se 9. marta u 20 časova u velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine.
56. BEMUS - Koncerti od 13. do 16. oktobra
Posle spektakularnog otvaranja 56. BEMUS-a u Sava Centru, kada je nastupio najveći tenor današnjice Jonas Kaufman, igre muzičkih velikana nastavljaju se u Dvorani Kolarčeve zadužbine.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: