-
Poslednjih 5 pesama
- Petar Grašo - Vera od suvog zlata
- Djordje Balašević - Ljerka (Korzo)
- Atomsko Sklonište - Treba Imat Dusu
- Osvajači - S' kim cekas dan
- Sergej Ćetković - Zar Je Kraj
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru
Sigurno ste se bar nekad susreli sa neprijatnim mirisima koji dolaze iz frižidera. Čak iako ste prečistili sve i izbacili hranu, moguće je da je frižider zadržao neprijatan miris. Iapk moguće je rešiti se neprijatnih mirisa u frižideru i kanti koristeći prirodne metode koje će vaš dom ispuniti prijatnim mirisom.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.21 118.03 CHF 124.08 124.96 125.83 USD 102.28 103.01 103.73
-
Amira Medunjanin predstavila album Damar
Pevačica sevdalinki Amira Medunjanin u prostoru pozorišta Atelje 212 održala je beogradsku promociju svog novog albuma Damar, koji će koncertno predstaviti 8. decembra u Sava centru.
20-10-2016 | 13:22 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Govoreći o snimanju albuma "Damar" početkom ove godine u Real World Studios u Engleskoj, čiji je vlasnik čuveni muzičar Piter Gebrijel (Peter Gabriel), Amira je istakla "apsolutno savršenstvo što se tiče uslova za rad i studio tehnički opremljen do perfekcije".
Kao novinu koju donosi "Damar" u njenu bogatu diskografsku karijeru, Amira je istakla dve autorske pesme - pomenutu “Pjevat ćemo šta nam srce zna” napisao je Damir Imamović (“sarajevski sevdalija, prvi put sarađujemo zajedno”), a druga je naslovna “Damar” na muziku gitariste Boška Jovića i stihove Marije Karaule Krznarić.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Od sedam tradicionala koji su snimljeni na albumu "Damar" Amira je posebno izdvojila "Vjetar ružu poljuljkuje":
- Našla sam snimak kod nas zaboravljenog Ede Ljubića koji je snimio tu pjesmu 1942. godine u Čikagu sa čikaškim tambureašima. Pala sam na glavu kad sam našla tu pjesmu! ‘Šta ćemo ljubav kriti’ godinama izvodimo na koncertima i nikako da je snimimo. To je grehota. Boško je napravio fenomenalan aranžman, maltene novu kompoziciju. A inače mi je pjesma užasno draga. ‘Kad ja pođoh na Bentbašu’ je kažu sarajevska himna. Meni jako draga. Boško je tu fantastično odsvirao 12-žičanu gitaru. Sasvim slučajno smo je našli u studiju. Mislim da je čak od Van Morisona. -
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Ugledni i uticajni publicista Petar Peca Popović istakao je da je "Damar" prvi Amirin album zvanično objavljen u Srbiji, naglasivši da je zahvaljujući sarajevskoj pevačici "duh sevdaha došao u 21. vek i srećni smo što možemo da mu prisustvujemo".
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)- Imate na teritoriji zemalja našeg emitovnog zavičaja više pevača koji se bave sevdahom, ali niko ne tumači te stare pesme na način kako ih tumači Amira. Ovaj album je meni interesantan zato što uvodi dve pesme pisane i pravljene za nju. Sad ćete Amiru prepoznati u novom svetlu. Divno je što je album sniman gde je sniman, i to se čuje - , istakao je Popović.
Ulaznice za beogradsku koncertnu promociju "Damara" 8. decembra koštaju 1000, 1300, 1600, 1900 i 2200 na blagajni Sava centra i preko mreže Eventim.
-
Pročitajte i...
Uz ovacije publike održana premijera mjuzikla Fantom iz opere u Sava centru
Svetski mjuzikl “Fantom iz opere” premijerno je izveden u Beogradu 22.04.2025. u rasprodatom Sava centru uz ovacije publike.
Premijera Fantoma iz opere danas, uz crveni tepih i After party
Svetski mjuzikl “Fantom iz opere” u originalnom izvođenju sa Brodveja, za koji se širom sveta traži karta više, premijerno se prikazuje danas, 22. aprila u beogradskom Sava Centru, sa početkom u 20 časova.
The Simon & Garfunkel Story” stižu u beogradski Sava centar 10. maja
Malo je predstava koje su doživele ogroman globalni uspeh poput “The Simon & Garfunkel Story”, sa više puta rasprodatim nastupima u preko 50 zemalja širom sveta i više od 20 izvođenja kao glavna tačka u londonskom West Endu, uključujući i višestruke nastupe u čuvenom The London Palladiumu.
Crvena jabuka – 13. novembra u Sava Centru!
Crvena jabuka je nedavno najavila svoju novu turneju „Nije slučajno“, a kao deo nje zakazan je i veliki beogradski koncert 13. novembra u Sava Centru. Najava je stigla simbolično – s prvim danima proleća, baš kao u njihovoj pesmi „Nekako s proljeća“. A proleće, kao i ova turneja, donosi novi početak, boje, mirise i emocije.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: