-
Poslednjih 5 pesama
- Sergej Ćetković - Nek te ljubav dočeka
- Parni Valjak - Kao ti
- Crvena jabuka - Tvoga srca vrata
- Sara Jo - Mahovina
- Hari Mata Hari - Otkad Tebe Nema
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
Osvežavajući voćni koktel!
Ovaj koktel je idealan i za nas i za decu jer ne sadrži alkohol. Osvežiće nas tokom vrućina, a svakako je savršena zamena za kupovne, industrijske sokove...
-
Zdravlje
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa
Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.
-
-
Putovanja
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag
Putnici u EU uskoro će moći da ponesu kabinski prtljag bez dodatne nadoknade, a evo šta za sada znamo...
-
Preporučujemo
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
Kako da eliminišete neprijatne mirise iz usisivača uz jednostavne trikove?
Ukoliko ste primetili da vaš usisivač tokom rada širi neprijatan miris, niste jedini – to je čest problem koji može pokvariti utisak svežine u domu. Dobra vest je da postoji nekoliko jednostavnih i pristupačnih rešenja pomoću kojih možete efikasno neutralisati te mirise.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.24 125.12 125.99 USD 99.18 99.88 100.58
-
Aleksandar Madžar na Kustendorf klasliku
Drugog dana Kustendorf klasik festivala u okviru večernjeg muzičkog programa nastupio je Aleksandar Madžar u pratnji Simfonijskog orkestra Kustendorf.
12-07-2019 | 13:06 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Jedan od naših najproslavljenijih pijanista publici na Mećavniku interpertirao je Koncert za klavir i orkestar br. 1 P. I. Čajkovskog.
Madžar je ujedno i član ovogodišnjeg žirija koji će odlučivati o kopetentnosti mladih muzičara, koji se ove godine takmiče u dve starosne kategorije od 13 do 17 i od 18 do 25 godina, za glavnu nagradu festivala, „Zlatnu matrijošku“.
Nakon Madžara, usledio je deo koncertnog programa u kome je glavnu ulogu preuzeo Vasilij Gerelo, narodni umetnik Ruske Federacije i Zaslužni umetnik Ukrajne. Proslavljeni bariton je nastupio u klavirskoj pratnji Olega Vajnštajna i Simfonijskog orkestra Kustendorf, a ovom prilikom interpretirao je ruske arije i romanse i napolitanske pesme.
Na samom početku večeri Simfonijski orkestar Kustendorf koncertno veče je otvorio izvođenjem "Noći na golom brdu" M. Musorgskog.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Tokom dana u okviru revijalnog programa na Trgu Nikole Tesle izvedena je savremena opera Mikaela Tariverdijeva "Očekivanje" u režiji Vladana Đurkovića i dirigentskom upravom Marije Stajić.
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)
(Foto: Naxi media, Željka Dimić)Takmičarski program se završava danas, a pobednici će biti proglašeni na svečanom zatvaranju festivala. U Drvengrad je stigao i violončelista Narek Haknazarijan, čiji se koncert očekuje u okviru revijalnog programa zavaranja.
-
Pročitajte i...
Кustendorf klasik predstavlja koncert pijaniste Borisa Berezovskog
U okviru festivala „Кustendorf Кlasik“ koji će se održati u subotu, 22. oktobra u etno selu Mećavnik, nastupiće poznati ruski pijanista Boris Berezovski.
Aleksandar Madžar: Poslednji koncert iz ciklusa Betovenove sonate
Poslednji, osmi koncert pijaniste Aleksandra Madžara iz ciklusa Betovenove sonate biće održan 30. juna u 20 časova u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine.
Aleksandar Madžar: Pretposlednji koncert ciklusa Betovenove sonate
Pretposlednji, sedmi koncert pijaniste Aleksandra Madžara iz ciklusa Betovenove sonate biće održan 30. maja u 20 časova u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine.
Betovenove sonate: Koncert Aleksandra Madžara
Šesti koncert Aleksandra Madžara iz ciklusa Betovenove sonate biće održan 28. aprila u 20 časova u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: