-
Poslednjih 5 pesama
- Hari Mata Hari - Ne lomi me
- Bajaga - Mali slonovi
- Željko Joksimović - Menjaj Pesmu
- Valentino - Ne daj mi da govorim u snu
- Djavoli - Dolazi ljubav
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Veganska pasta sa brokolijem
Ova pasta je podjednako kremasta kao i klasična varijanta paste sa brokolijem, a ako možda niste ljubitelj ovog povrća napravite izuzetak i probajte ovo sjajno jelo.
Rustična pita sa borovnicama
Pita sa borovnicama je izuzetno sočan i ukusan desert koji često nepravedno ostaje po strani. A upravo sada je pravo vreme da ga napravite – sezona borovnica je u punom jeku, pa iskoristite ovo zdravo i osvežavajuće voće dok ga ima u izobilju!
-
Zdravlje
Tri zdrava ugljena hidrata koja pomažu u održavanju stabilnog nivoa šećera u krvi
Mnoge dijete promovišu smanjen unos ugljenih hidrata, često ih predstavljajući kao glavne krivce za gojenje i nestabilan nivo šećera u krvi. Međutim, važno je ne zaboraviti da postoje i zdravi ugljeni hidrati koji imaju ključnu ulogu u održavanju energije, pravilnom funkcionisanju mozga, varenju i čak stabilizaciji šećera u krvi.
Kako pravilno koristiti repelent protiv komaraca i kako sprečiti ujede?
Ujedi komaraca nisu samo neprijatni i dosadno svrbe – oni mogu predstavljati ozbiljan zdravstveni rizik kada putujete u određene delove sveta. Malarija, denga, zika i žuta groznica samo su neke od bolesti koje ovi insekti prenose, a koje mogu izazvati ozbiljna, pa čak i smrtonosna oboljenja.
-
-
Putovanja
Najbolje vinske destinacije u Evropi za 2025. godinu
Ako planirate kratko, ali nezaboravno putovanje, možda je vreme da razmislite o vinskom mini-odmoru. Prema najnovijem istraživanju koje je sproveo sajt QuoteZone, vinske regije širom Evrope mogle bi postati sledeći veliki turistički trend.
Indijski mauzolej proglašen najlepšom građevinom na svetu
Časopis Time Out nedavno je objavio listu najimpresivnijih građevina na planeti, a na samom vrhu našla se čuvena građevina koju mnogi smatraju pravim čudom arhitekture – Tadž Mahal u Agri, Indija.
-
Preporučujemo
Smesa koja topi masnoću: Očistite rernu za čas
Rerna je definitivno jedno od najomraženijih mesta za čišćenje i deluje nam da je rešavanje problem masnoće koja se posle jednog korišćenja već nakupi izuzetno komplikovano.
Rashladite se i bez klime: Ovo su sjajni trikovi da preživite vrućinu!
Toplotni talasi mogu značajno da otežaju svakodnevni život, posebno kada ste primorani da boravite u zatvorenom prostoru bez mogućnosti rashlađivanja klima uređajem - bilo da ga nemate ili vam jednostavno ne odgovara.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.53 125.40 126.28 USD 98.77 99.46 100.16
-
Muzika doslovno menja ritam našeg mozga!
Nova teorija otkriva kako naši moždani talasi rezonuju sa muzikom – i zašto nas ona pokreće.
-
Naučnici su otkrili jednostavan trik za bolju komunikaciju sa vašom mačkom!
Mačke imaju reputaciju da su distancirane, ali ako vi i vaš ljubimac ne uspevate da se povežete, možda jednostavno ne govorite isti jezik.
-
Neverovatno ljudsko telo i devet stvari koje možda niste znali o njemu
Zanimljivosti i interesentne informacije nalaze se svuda oko nas… I dok mi o našem telu verovatno retko razmišljamo kao o nečem neverovatnom, postoje neke činjenice koje će vas sigurno iznenaditi.
-
AI protiv studenata: Rezultati mogu da vas iznenade!
Uspon alata za pisanje pomoću veštačke inteligencije, poput ChatGPT-a, izazvao je mešavinu radoznalosti i zabrinutosti u učionicama širom sveta. Sa samo nekoliko klikova, svako može da generiše esej koji zvuči uglađeno, koherentno i akademski korektno. Međutim, dok se studenti, nastavnici i obrazovne institucije suočavaju s posledicama ovih tehnologija, postavlja se ključno pitanje: mogu li mašine zaista da prenesu nijanse ljudskog mišljenja na papiru?
-
Zašto su roletne na prozorima aviona uvek podignute tokom poletanja i sletanja?
Ukoliko preferirate sedenje na sedištu pored prozora u avionu, verovatno ste se susreli sa situacijom u kojoj vas stjuardesa ljubazno zamoli da roletnu na prozoru ostavite podignutu tokom poletanja i sletanja.
-
Muškarci se brže zaljubljuju nego žene, pokazuje novo istraživanje
Srce vam brže kuca, imate leptiriće u stomaku, i postajete nesvesni u toku dana – ali to osećanje koje nazivamo ljubavlju nešto je u što muškarci ulaze brže nego žene, prema novom istraživanju.
-
Aerodromi imaju čudan uticaj na ljudsko ponašanje: Evo zašto
Mnogi od nas su bili svedoci neobičnog, pa čak i antisocijalnog ponašanja na aerodromu ili tokom leta. To može da varira od bezazlenih radnji poput spavanja na podu ili vežbanja joge ispred sistema za prikazivanje informacija o letovima, do ozbiljnih incidenata poput pijanih svađa ujutro ili čak pokušaja otvaranja vrata aviona u sred leta.
-
Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!
Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.
-
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
-
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
-
Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo
Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.
-
Koliko naši geni utiču na naše postupke i uobičajeno ponašanje?
Mnogi od nas veruju da smo gospodari sopstvene sudbine, ali nova istraživanja otkrivaju koliko naše ponašanje zavisi od gena.