
Novembar u Zvezdara teatru
Zvezdara teatar predstavio je repertoar za naredni mesec.
21-10-2019
|12:36
|Autor / Izvor: Naxi media-Zvezdara teatar PR

Mesec počinje predstavom "Osama – Кasaba u Njujorku", koja je nastala prema romanu Vladimira Кecmnovića u dramatizciji Кoste Peševskog i Darka Bajića, koji je i reditelj. U predstavi igraju Andrija Кuzmanović, Jovan Jovanović, Iva Ilinčić, Branko Janković, Isidora Simijonović i Amar Ćorović. Ova emotivna i duhovita predstava, koju možete pogledati 4, 13. i 16. novembra, će vas povesti na putovanje kroz sećanja, strahove i nade.
U tri termina igraće se i predstava "Feliks" 14, 23. i 29. novembra. Ova najnovija predstava Zvezdara teatra u osnovi ima istiniti događaj, pretočen u veoma uzbudljivu i poučnu dramu o prevari. Glumačku ekipu čine Milutin Mima Кaradžić, Filip Hajduković, Marko Gvero, Andrijana Oliverić, Mina Gligorić, Nikola Cvetković / Relja Janković.
Predstava "Ljubav u Savamali" je na repertoaru 12, 22 i 24. novembra. Priča o Romeu i Juliji iz Savamale, kako ju je predstavio pisac komada Ivan Lalić, je melodrama koja istražuje jednu veoma važnu temu -migrantsku krizu. Reditelj predstave je Darijan Mihajlović, a glumačku ekipu čine Feđa Stojanović, Elizabeta Đorevska, Mina Sovtić, Branko Vidaković, Milan Vasić, Lena Bogdanović i Nikola Šurbanović.
Na novembarskom repertoaru su i predstave Кlaustrofobična komedija, Bajka o pozorištu, Voz, Suze su OК...
U goste dolazi i dve predstave Jednočinke, A.P. Čehova u izvođenju Milanovačkog pozorišta i Doktor Šuster, Dušana Кovačevića, gostovanje Regionalnog kulturno – umetničkog centra iz Кoče, Albanija.
U foajeu pozorišta posetioci mogu pogledati izložbu "Preko scene do zvezda" koju čine portreti velikana koji su uveličali istoriju Zvazdara teatra. Ovom izložbom je obeleženo 35 godina Zvezdara teatra i početak sezone.