-
Poslednjih 5 pesama
- ITD bend - Lagano Umirem
- Kemal Monteno - Vratio Sam Se Zivote
- Ana Stanić - Suncan dan
- Kerber - Bolje da sam druge ljubio
- Tony Cetinski - Onaj ko te ljubi sretan je
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Kina objavila Belu knjigu o trgovinskom sporu sa SAD
Kancelarija za informisanje Državnog saveta Kine objavila je danas Belu knjigu - Realnost trgovinskog sukoba između Kine i SAD i kineski stav.
24-09-2018 | 13:54 | Autor/Izvor:
Foto: Bigstockphoto/Allexxandar
Cilj je da objasni realnost kinesko-američkih trgovinskih odnosa, obrazloži kinesku politiku i stav i da podsticaje za rešenje problema.
Napisana sa ukupno 36.000 kineskih karaktera, Bela knjiga je podeljena u šest delova: međusobna korist trgovinske saradnje Kine i SAD, realnost trgovinskih odnosa, trgovinski protekcionizam SAD, aktivnosti trgovinskog maltretiranja američke vlade, šteta naneta svetskom privrednom razvoju zbog necelishodnih aktivnosti američke vlade i kineski stav.
U Beloj knjizi se navodi da je Kina najveća zemlja u razvoju, a da je SAD najveća razvijena država na svetu. Trgovinski odnosi Kine i SAD važni su ne samo za dve zemlje, već imaju značajan uticaj na stabilnost i razvoj globalne ekonomije.
Nivo privrednog razvoja i privredni mehanizmi različiti su u Kini i SAD, pa je normalno da postoji trgovinski sukob, a ključ je u podsticanju međusobnog poverenja i saradnje i kontrolisanje nesaglasnosti.
U duhu jednakosti, racionalnosti i kompromisa, dve zemlje su osnovale zajednički komitet za trgovinu, privredni strateški dijalog i svestrani dijalog za privredu i niz mehanizma za komunikaciju.
Dve strane su činile neprekidne napore da osiguraju da kinesko-američki trgovinski odnosi mogu da savladaju različite barijere i napreduju u prethodnih 40 godina, bili su pogon i faktor stabilnosti u razvoju bilateralnih odnosa, navedeno u Beloj knjizi.
Međutim, od 2017. godine, kada je nova američka vlada preuzela vlast i viknula „Amerika na prvom mestu!“, napustila je osnovne principe međusobnog poštovanja i ravnopravnih konsultacija. Lansirala je unilateralizam, protekcionizam i privredno maltretiranje, iznela je niz netačnih optužbi protiv Kine i drugih zemalja, i preuzela niz mera poput nametanja carinskih tarifa s namerom da Kini nametne svoj interes putem ekstremnih pritiska.
Kina, suočavajući se sa ovom situacijom, krenula je od očuvanja zajedničkog interesa i poretka svetske trgovine, insistirala je da rešava probleme putem dijaloga i sa najvećim strpljenjem je odgovorila na zabrinutost američke strane. Dobro je rešavala nesaglasnosti i sprovela više runda pregovora sa SAD, iznela je praktični plan za rešavanje i uložila velike napore za stabilizaciju trgovinskih odnosa dveju zemalja.
Međutim, američka strana se ponašala kontradiktorno i više puta je izazivala Kinu, što je dovelo do neprekidne eskalacije trgovinskog sukoba u kratkom vremenu.
Zbog toga je kinesko-američkim trgovinskim odnosima teško naškođeno, a multinacionalizam i slobodna trgovina su pod ozbiljnom pretnjom.
Kineska vlada je lansirala ovu belu knjigu kako bi razjasnila realnost kinesko-američkih trgovinskih odnosa i obrazložila kineski stav.
Kinesko-američki trgovinski odnosi u direktnoj su vezi sa blagostanjem dva naroda i značajni su za mir, prosperitet i stabilnost sveta. Saradnja predstavlja jedini izbor za dve strane i samo međusobna korist vodi ka boljoj budućnosti. Kineski stav je jasan, dosledan i odlučan.