-
Poslednjih 5 pesama
- Bisera Veletanlic - Zlatan Dan
- Kiki Rahimovski - Tko Nas To Razdvaja
- Djordje Balašević - Ljerka (Korzo)
- Petar Grašo - Ako Te Pitaju
- Generacija 5 - Ti samo budi dovoljno daleko
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
Osvežavajući voćni koktel!
Ovaj koktel je idealan i za nas i za decu jer ne sadrži alkohol. Osvežiće nas tokom vrućina, a svakako je savršena zamena za kupovne, industrijske sokove...
-
Zdravlje
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa
Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.
-
-
Putovanja
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag
Putnici u EU uskoro će moći da ponesu kabinski prtljag bez dodatne nadoknade, a evo šta za sada znamo...
-
Preporučujemo
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
Kako da eliminišete neprijatne mirise iz usisivača uz jednostavne trikove?
Ukoliko ste primetili da vaš usisivač tokom rada širi neprijatan miris, niste jedini – to je čest problem koji može pokvariti utisak svežine u domu. Dobra vest je da postoji nekoliko jednostavnih i pristupačnih rešenja pomoću kojih možete efikasno neutralisati te mirise.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.24 125.12 125.99 USD 99.18 99.88 100.58
-
Kako sprečiti upalu bešike i jajnika
Kod žena se često mogu javiti upale, pogotovu u predelu donjeg stomaka, odnosno upale jajnika i mokraćne bešike. Upale se javljaju na prelazim periodima, odnosno kada dolazi do čestih prelazaka iz tople u hladnu sredinu i obrnuto.
29-09-2015 | 14:41 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto-B-D-S
Ginekolozi ističu da je jedna od preventiva svakako adekvatno oblačenje. Potrebno je utopliti regiju stomaka i leđa.Najveći rizik od upala postoji kod žena u reproduktivnom periodu, jer infekcija može da se dobije i prilikom seksualnog odnosa. Upale su češće posle porođaja, prekida trudnoće, bilo spontanog bilo namernog, nakon ginekoloških i drugih operacija u predelu trbuha.
Kako se manifestuje upala jajnika?
Upala najpre počinje bolovima u donjem delu trbuha, koji je obično obostran, može da bude blag, ali i veoma jak. Nekada može biti praćen probadanjem i kočenjem noge. Nekada se bol može javiti i u predelu krsta, a može biti propraćen i povišenom temperaturom. U oba slučaja, trebalo bi posetiti ginekologa i odmah proveriti šta je uzrok upale. Upale se leče antibioticima, koje preipisuje ginekolog. Preporučuju se i vaginalete, kako bi se izbeglo razmnožavanje gljivica. Već nakon tri dana terapija bi trebalo da pokazuje pozitivno dejstvo, ali se ona mora sprovesti do kraja, bez obzira na to koliko se pacijentkinja bolje oseća. Tokom lečenja upale, preporučljivo je da stomak bude utopljen, mogu se stavljati i tople obloge. Ukoliko antibiotici ne pomogu, potrebno je posetiti ginekologa, koji onda, najčešće pripisuje lečenje injekcijama.
Upala bešike
Cistitis, odnosno upalu bešike najčešće uzrokuju bakterije, a pre svih ešerihija koli. Mnogo ređe se kao uzročnici pojavljuju stafilokoke i enterokoke, a u malom broju slučajeva polno prenosivi mikroorganizmi. Upala bešike manifestuje se na sledeće načine: osećaj pečenja ili bol tokom mokrenja, često mokrenje, Mutan i čudno-neprijatan miris mokraće, bol direktno iznad pubične kosti, starije žene mogu takođe imati samo osećaj slabosti, zbunjenost, padanje ili povišenu temperaturu sa drhtavicom. Nekada se može javiti i krv u mokraći.
Lečenja upale bešike takođe se sprovodi uz preglede i konsultaciju sa lekarom. Postoji dosta proizvoda koji stoje na raspolaganju u apotekama i koji pomažu u lečenju cistitisa. Oni se mogu koristiti u većini slučajeva, osim kada žena povraća, ako postoji krv u urinu ili ako je žena trudna naglašavaju stručnjaci, a u ovim slučajevima, žena treba da konsultuje doktora. Obično poštovanje prepisane terapije daje pozitivne rezultate, ali ako simptomi opstaju i dalje neophodna je ponovna poseta lekaru i produžetak terapije. -
Pročitajte i...
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa
Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.
Vitiligo izbliza: Sve što treba da znate o stanju koje može uticati na život
Vitiligo je stanje koje se na prvi pogled prepoznaje – bele mrlje na koži koje se izdvajaju od ostatka tena. Međutim, iza te neobične pojave krije se složena priča o telu koje reaguje na sopstvene ćelije, a ponekad i o čoveku koji mora da nauči da prihvati svoju jedinstvenost.
Jedini naučno potvrđen način da izgubite salo sa stomaka!
Saveta o tome kako se rešiti viška oko struka ima na pretek – ali koliko njih je zapravo tačno? Reklame su pune obećanja: „Jedan jednostavan trik istopiće salo sa stomaka“, „Pretvorite telo u peć i sagorite višak masnoće ovom dijetom“, „Do trbušnjaka iz snova za samo pet minuta vežbanja“. Ali koliko bi zapravo trebalo da budemo skeptični prema ovakvim tvrdnjama? I šta nauka zaista kaže o gubitku sala sa stomaka?
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: