-
Poslednjih 5 pesama
- Tony Cetinski - Onaj ko te ljubi sretan je
- Goran Karan - Kazna mi je sto te ljubim
- Zdravko Čolić - Pusti pusti modu
- Petar Grašo - Trebam nekoga
- Viktorija - Samo teraj ti po svome
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Keks od grčkog jogurta
Jednostavan biskvit koji može da bude lagana đačka užina, posluženje za goste ili dodatak uz obrok...
Fenomenalna čokoladna torta
Ko još može da odoli savršenoj čokoladnoj torti koja se topi u ustima... Pripremite je na najjednostavniji način, ušuškajte se i uživajte...
-
Zdravlje
Tajna dugovečnosti: Hrana koja potencijalno može da nam produži život!
Stručnjak za dugovečnost Dan Buetner već 20 godina proučava šest svetskih Plavih zona, uključujući oblasti u Grčkoj, Kostariki i Japanu, gde stanovnici imaju čak deset puta veću verovatnoću da dožive stotu godinu nego prosečan Amerikanac.
Zašto se javlja noćno znojenje i kada bi trebalo da se obratimo lekaru?
Ako se povremeno budite obliveni znojem to nije razlog za brigu, posebno ako se to dešava nakon ružnog sna ili tokom vrele noći. Ali, ako vam se to dešava redovno, moglo bi biti znak da nešto nije u redu.
-
Putovanja
Evropska prestonica sa najlepšim kruzer lukama na svetu
U poređenju desetina glavnih kruzer luka širom sveta, osiguravajuća kompanija AllClear je samo jednoj dodelila savršenih 100 poena - možete li pogoditi koja?
Jesenji šarm Pariza: Idealan period da posetite ovaj grad
Pariz je predivan u svako doba godine, ali tokom jeseni njegov šarm posebno dolazi do izražaja. Šetnje kroz zlatno lišće, miris kiše i toplih kroasana stvaraju neponovljivu atmosferu koja ovu sezonu čini nezaboravnom. Iskoristitite zato ovaj period i posetite grad koji će vas opčiniti svojom neverovatnom energijom.
-
Preporučujemo
Kulinarsko saveti za savršenu testeninu koji vam možda nisu poznati!
Iako se čini da je kuvanje testenine najjednostavniji kulinarski zadatak, verovatno vam se bar jednom dogodilo da bude prekuvana, bezukusna ili potpuno neukusna. Uz ovih pet proverenih saveta, takve greške možete lako da izbegnete, a samo je važno da pratite svaki korak.
Vodič kroz brzinsko čišćenje: Ključne stvari koje treba da očistite pre dolaska gostiju
Neočekivana poseta? Nema panike, ne morate da čistite ceo stan da bi sve izgledalo uredno. Dovoljno je da obratite pažnju na nekoliko ključnih mesta koja gosti prvo primete. Evo šta bi trebalo brzinski očistiti pre posete...
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 118.00 CHF 124.43 125.31 126.18 USD 98.79 99.49 100.18
-
Belef vas izaziva da doletite
Tokom trećeg, četvrtog i petog dana 28. Beogradskog letnjeg festivala BELEF, izvedeni su programi Bloody Mary koreografkinje Merav Dagan (Izrael), Legenda o hrabrosti u Ustanovi kulture Vuk Kradžić i predpremijera mjuzikla Pećina Ivana Ilića u koreografiji Vladimira Čubrila.
25-06-2019 | 15:56 | Autor/Izvor: Naxi media-CEBEF PR-belef.rs
Foto: Bigstock- Lenor
Na sceni Galerije vojnog muzeja u Beogradu u nedelju 23. juna izveden je provokativni performans Bloody Mary koreografkinje Merav Dagan u kome je biološki mehanizam menstrualnog ciklusa iskorišćen kao koreografski skor, odnosno šema za prostor ciklične – privremene destrukcije. Želja nam je da se žensko telo uspostavi kao izvor informacija i inspiracija za nove spoznaje, pretvori u platformu odakle bi se mogao posmatrati svet i delovati u njemu, u nadi za bolju budućnost.
Na sceni Kult Ustanove kulture Vuk Karadžić 24. juna s početkom u 18.00 časova izvedena je dečija predstav Legenda o hrabrosti u režiji Mateje Popovića koja je ugostila do poslednjeg mesta najmlađu belefovsku publiku.
Legenda o hrabrosti je mjuzikl sa elementima akrobacije. U sebičnoj i nesebičnoj poteri protagonista i antagonista za onim za čime žude obrađena je ideja morala i pravih vrednosti. Neobična ljubavna priča upotpunjuje poruku predstave. Koncept predstave je zasnovan na klasičnom dečjem teatru. Kostimi su bliži realnim i istorijskim nego fiktivnim. Scenografski koncept je dečja igra, svaki prostor se određuje drugačijim slaganjem kocki, različito dizajniranih strana.Na velikoj sceni Aleksandar Popović Ustanove kulture Vuk Karadžić u sredu 26. juna očekuje nas premijera dugo očekivanog mjuzikla Pećina Ivana Ilića, režija Jana Marićić u koreografiji Vladimira Čubrila.
Pećina, prvi domaći konceptualni mjuzikl, kritički promišlja savremeno društvo i stavlja ga u kontekst Platonove alegorije pećine. Za jezik dela izabrana je neuobičajena forma i upotrebljena su različita i višedimenzionalna sredstva naracije kako bi se iz što šire perspektive obuhvatile kompleksne protivrečnosti sveta u kome živimo.U četvrtak, 27. jun, u 21:00 na Platou ispred Vojnog muzeja biće održan koncert Bečkog salonskog orkestra.
Bečki salonski orkestar je jedan od najpoznatijih interpretatora bečke klasične muzike, koji će gledaocima prirediti veče puno bečkog šarma, sa veselim zvukom valcera, polki, arija, kao i dueta. Najbolji umetnici Beča, među kojima istaknuti muzičari, solisti i članovi najvećih i najcenjenijih bečkih orkestara, virtuozno izvode dela bečkih klasika, Mocarta i Štrausa. Bečki salonski orkestar nudi izvanredan šou, odajući dostojnu poštu ne samo bečkim klasicima, već i bečkoj tradiciji uopšte.
Cena ulaznica iznosi 500 dinara.
Celokupan program ovogodišnjeg festivala, možete ispratiti OVDE.
-
Pročitajte i...
Španski metar: Četiri španska filma koja se ne propuštaju!
Od 10. do 17. septembra publiku u Beogradu i Novom Sadu čekaju najzanimljiviji španski filmovi prošle godine.
Pop legende, grupa Tap 011 i ove godine u MTS Dvorani
Prošle godine, čuveni Tapovci su počeli sa jednim koncertom u mts Dvorani, a pop sagu završili sa čak četiri održana koncerta! Publici jedne od najpoznatijih pop grupa 90-ih , nije bilo dovoljno samo jedno veče, pa su se mnogi vraćali i na reprizu.
Humanitarni koncert Dore Trifu i mladih muzičara 3. septembra u Luci Beograd
Muzički događaj pod nazivom „Violončelo i srce“, održaće se 3. septembra 2025. godine u „Open Air Corner-u“ u Luci Beograd, od 19.30 časova, na kojem će nastupiti izuzetno talentovana trinaestogodišnja violončelistkinja Dora Trifu, učenica Muzičke škole „Josif Marinković“ i “International School Belgrade”, zajedno sa svojim prijateljima i kolegama – talentovanim mladim muzičarima iz cele Srbije.
Nagrada „Srce Sarajeva“ srpskom filmu „Vetre, pričaj sa mnom“ Stefana Đorđevića
Film „Vetre, pričaj sa mnom“ reditelja Stefana Đorđevića proglašen je najboljim na 31. Sarajevo Film Festivalu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: